اگر می‌خواهیم تورم را کنترل کنیم باید مسکن بسازیم

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تورم را مهار کنیم نیاز به ساخت مسکن داریم. زیرا مسکن بیشترین وزن را در تورم دارد.

به گزارش خبر روزانه، هادی عباسی – معاون امور مسکن و شهرسازی وزیر مسکن و شهرسازی مراسم افتتاحیه ساخت 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن وی تصریح کرد: رویکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن تقویت بنیان خانواده در راستای دیدگاه امام (ره) است که فرمودند فقر بدون تامین مسکن ریشه کن نمی شود.

وی افزود: ساخت مسکن همه شاخص های کلان اقتصادی را بهبود می بخشد. اگر در دولت قبل رشد اقتصادی صفر بود به این دلیل است که ساخت و ساز مسکن متوقف شد. اگر می‌خواهیم تورم را کنترل کنیم، باید مسکن بسازیم. زیرا مسکن بیشترین وزن را در تورم دارد.

عباسی گفت: در پروژه های مسکونی هر چه تراکم را کاهش می دادیم سریعتر به نتیجه می رسیدیم. در این استراتژی به شهرهای کوچک، روستاها، شهرهای جدید و بافت های فرسوده توجه ویژه ای شده است. در زمینه تسهیلات نیز بانک مسکن شروع به کار کرده است و امیدواریم بانک های دیگر نیز وارد عمل شوند.

بنیاد Moscano متعهد به ساخت 600000 واحد مسکونی شده است

در ادامه این برنامه اکبر نیکزاد رئیس صندوق مسکن انقلاب اسلامی گفت: صندوق مسکن بر ساخت 103 هزار واحد مسکونی نظارت دارد که تعدادی از آنها در هفته دولت به بهره برداری رسید. موضوعی که در بحث مسکن روستایی مطرح شد که خوشبختانه پرداخت وام 200 میلیون تومانی اخیرا محقق شد.

وی افزود: علاوه بر 103 هزار واحد ذکر شده، 190 هزار واحد نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است. ساخت 600 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاها بر عهده بنیاد است که امیدواریم از این تعداد 410 هزار واحد آغاز شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا