ایستادگی ۵ مرزبان سیستان و بلوچستان درمقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی: ۵ مرزبان سیستان و بلوچستان در مقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین ایستادند .

ایستادگی ۵ مرزبان سیستان و بلوچستان درمقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان ، هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه سفر به سیستان ‌‌‌‌‌‌‌بلوچستان که از روز گذشته اغاز شده است، امروز در شهر زابل با خانواده شهید استوار دوم غنی با تدبیر از شهدای حادثه اخیر سراوان که در روز ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری حین درگیری با گروهک تروریستی و اشرار در هنگ مرزی سراوان «مزه سر» به درجه رفیع شهادت رسیده بود  دیدار کردند. 

شهریار حیدری به عنوان رئیس هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و ‌سیاست خارجی مجلس در این دیدار ضمن اشاره به دلاور مردی های این شهید والا مقام، گفت: جمعی از نمایندگان در پی حادثه اخیر سراوان از طرف قالیباف رییس مجلس ماموریت پیدا کردیم تا برای بررسی وضعیت امنیتی مرزهای این استان به این منطقه سفری داشته باشیم.

وی با اشاره به بازدیدی که روز گذشته از محل حادثه داشتند، گفت: دشمن با تمام‌ تجهیزات به مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته و این گروهک ها با بهره برداری از تمام تجهیزاتی که در اختیار دارند، فرزندان ما را به شهادت رساندند.

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ۵ مرزبان مقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین ایستادند و به درخواست تسلیم شدن آنها، پاسخ ندادند و به تقابل پرداختند و در حین درگیری توانستند تعدادی را زخمی کنند اما معاندین با استفاده از شرایط جغرافیایی منطقه از مرز خارج و به سمت پاکستان فرار کردند.

ملک فاضلی نماینده مردم سراوان هم در دیدار با خانواده این شهید والامقام، گفت: ما همواره در دیدار با مسئولان کشورمان و حتی در دیدار با مقامات پاکستانی بر تامین امنیت مرزها تاکید کردیم، معاندین نباید با سو استفاده از خاک این کشور، تهدیداتی را برای ایران عزیز و‌ مرزنشینان ایجاد کنند. 

 

ایستادگی ۵ مرزبان سیستان و بلوچستان درمقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین

همچنین امروز هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس در سفر به زابل با خانواده شهید سرگرد قربانعلی پیری   که  ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری حین درگیری با قاچاقچیان و معاندین مسلح در مرز استان سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت رسیده بود دیدار کردند.

 

دکمه بازگشت به بالا