این 7 عادت کشنده را هرگز بعد از غذا خوردن انجام ندهید!

هرگز از این 7 عادت مرگبار بعد از غذا استفاده نکنید!

بسیاری از عادات غلط و مضر بعد از غذا خوردن باعث ناراحتی گوارشی، سوء هاضمه و حتی جذب ناکافی مواد مغذی می شود.

به گفته بارن؛ اکثر مردم عادت دارند بعد از غذا چای بنوشند، چرت بزنند، میوه بخورند و… و معتقدند این فعالیت ها به هضم بهتر غذا کمک می کند.

7 اشتباهی که بعد از غذا خوردن باید از آنها اجتناب کنید:

ورزش ها: بلافاصله بعد از غذا ورزش نکنید و حداقل دو ساعت صبر کنید. ورزش با شکم پر باعث سکسکه و حالت تهوع، صدمات و گرفتگی عضلات می شود. اگر بعد از غذا نیاز به حرکت دارید، پیاده روی آهسته ممکن است بهترین گزینه برای بهبود هضم باشد.

سیگار کشیدن: تنباکو بعد از خوردن غذا هضم غذا را مختل می کند. تنباکو می تواند مانع جذب ویتامین ها و مواد معدنی مهم شود. ویتامین هایی مانند ویتامین C و D و کلسیم پس از کشیدن سیگار جذب نمی شوند.

خواب: رفتن به رختخواب بلافاصله بعد از غذا خوردن خطرناک است و علاوه بر خطر افزایش وزن، منجر به افزایش سوزش سر دل و افزایش خطر مرگ بر اثر سکته می شود. حداقل تا دو ساعت بعد از غذا از خوابیدن یا دراز کشیدن خودداری کنید.

دوش گرفتن: شنا باعث افزایش جریان خون در بازوها، پاها و سطح بدن و کاهش جریان خون در اطراف معده می شود که هضم غذا را مختل می کند. حداقل 30 دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کنید و سپس دوش بگیرید یا شنا کنید.

چای بنوش: از نوشیدن چای بلافاصله بعد از غذا بخصوص اگر کم خون هستید خودداری کنید. نوشیدن چای باعث کاهش جذب آهن از غذا می شود. اگر کمبود آهن دارید یا باردار هستید، چای را حداکثر یک ساعت بعد از غذا بنوشید.

مصرف میوه: خوردن یک تکه میوه بعد از غذا بهترین ایده نیست. میوه ها برای هضم به آنزیم های مختلفی نیاز دارند و بهترین زمان برای خوردن آنها زمانی است که معده شما کاملاً پر نشده باشد. خوردن میوه بلافاصله بعد از غذا باعث تجمع هوا در معده و نفخ شدید می شود، بنابراین حداقل یک ساعت قبل و دو ساعت بعد از غذا میوه بخورید.

آدامس: محبوبیت جویدن آدامس برای مسواک زدن دندان ها و خنک کردن دهان بعد از غذا خوردن در میان اکثر مردم رایج است. این کار هوای زیادی را وارد معده می کند و باعث نفخ و گاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای دادن به و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا