بازداشت ۹۱۷۰ فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر گذشته

فلسطین | کرانه باختری

باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته ۹۱۷۰ فلسطینی در کرانه باختری و شهر قدس توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

به گزارش خبر روزانه، باشگاه اسیران فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته ۹۱۷۰ فلسطینی در کرانه باختری و شهر قدس توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شده‌اند که ۶۴۰ نفر از بازداشت‌شدگان کودک و ۳۱۰ نفر نیز زن هستند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، در این بیانیه همچنین آمده است در این مدت ۶۶۲۷ حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان صادر یا تمدید شده است.

باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد که تاکنون ۸۵ خبرنگار نیز توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند که ۵۲ نفر از آنها از جمله ۱۴ خبرنگار از غزه در بازداشت موقت هستند؛ همچنین ۶ خبرنگار زن فلسطینی نیز در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند.

باشگاه اسیران فلسطین همچنین تاکید کرد که اکثریت افراد بازداشت‌شده به بازداشت موقت درآمده‌اند. هم‌اکنون شمار افراد تحت بازداشت موقت در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بیش از ۳۴۰۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرده که از هفتم اکتبر تاکنون ۳۱۰ نفر از کادر پزشکی و درمانی بازداشت شدند.

نظامیان صهیونیست دست‌کم ۳۰ وکیل فلسطینی و ۳۵ مهندس را بازداشت کرده‌اند.

از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در هفت اکتبر ارتش این رژیم عملیات‌ها و یورش‌های خود را به کرانه باختری افزایش داده است که منجر به شهادت ۵۴۴ نفر از جمله ۱۳۳ کودک و زخمی‌شدن بیش از ۵۲۰۰ نفر دیگر در کرانه باختری شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا