بازدید رئیس بانک مرکزی از بازار ارز تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه اطلاع رسانی،
رئیس کل بانک مرکزی امروز از بازار ارز بازدید کرد و با صرافان گفت و گو کرد. وی خطاب به یکی از صرافان گفت: عرضه ارز کافی است و عرضه ارز بیشتر از تقاضا است.

صالح آبادی افزود: طی یکی دو ماه آینده سامانه توزیع ارز سهمیه ای از جمله ارز مسافرتی راه اندازی می شود تا مردم بتوانند درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و ارز سهمیه ای دریافت کنند و پس از راه اندازی این سامانه صرافی ها نیز خواهند بود. برپایی.”

رئیس کل بانک مرکزی درباره ایجاد درگاه فروش ارز برای رفع نیاز مردم به ارزهای خرد توضیح داد: هموطنان برای اعلام نیاز خود به ارزهای خرد به این درگاه مراجعه می کنند و سپس با مراجعه به صرافی مجاز ارز مناسب را تهیه می کنند. دفاتر یا فراهم کردن شرایط. مقدار ارز مورد نیاز مردم را به حساب خود واریز کنید.

صالح آبادی با بیان اینکه نیازهای ارزی مردم را به طور کامل تامین می کنیم و منابع ارزی وارد شده به بازار متشکل ارز در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: برنامه و دستور کار بانک مرکزی است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال بازدهی ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در سامانه نیم 22.4 میلیارد دلار و عرضه ارز به صادرکنندگان در سامانه نیم 20 دلار بوده است. بیلیون. وی افزود: تنها از ابتدای سال 36 میلیارد برای همه کالاها بخشی در سامانه «نیما» و بخشی در شبکه بانکی که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، ارز دلار بوده است.

رئیس شورای پول و اعتبار در این خصوص خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال دسترسی بانک مرکزی و نظام اقتصادی کشور به منابع ارزی بهبود چشمگیری داشته است و از نظر ارز در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم. تبادل. ورودی ها و پیش بینی ها به گونه ای است که به زودی بهبود خواهد یافت.

وی افزود: در جلسه اخیر با صادرکنندگان مقرر شد برخی صادرکنندگان به صورت هماهنگ و مستقیم با واردکنندگان برخورد کنند که این امر با صادرات نسبت به واردات تسهیل می شود.

به گفته صالح آبادی، بازار متشکل ارز بین 10 تا 15 میلیون دلار و حدود یک تا دو میلیون یورو در روز معامله می شود و در حال ایجاد شرایطی هستیم تا دسترسی مردم به بازار متشکل ارز را تسهیل کنیم.

دکمه بازگشت به بالا