بازدید رئیس سازمان سینمایی از  پروژه‌های عمرانی _ سینمایی زنجان

خبر روزانه/ زنجان رئیس سازمان سینمایی کشور از ساختمان های شهرهای زنجان و ابهر بازدید کرد.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزایی صبح امروز (17 شهریور) در سفر به استان زنجان با حضور در گلزار شهدای این شهر و ادای احترام بر مزار مطهر شهدای این استان. شهدای چند پروژه ساخت فرهنگی و سینمایی در شهرستان ها این استان از وضعیت پروژه های در دست ساخت بازدید و تحلیل کرد.

در ادامه این بازدید رئیس سازمان سینمایی با بازدید از ساختمان انجمن فیلم جوانان زنجان از تمدید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و تجهیزات تولید فیلم این دفتر تا پایان سال خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این برنامه با اشاره به مشکلات زیرساختی و تجهیزاتی سینماها و فرهنگسراهای استان از بازدید رئیس سازمان سینمایی قدردانی کرد و مدنظر قرار داد. این اقدام بی‌سابقه مسئولان در استان منشأ منفعت و پیشرفت سینمای استان است.

امراله حسنی گفت: استان زنجان دارای 2 سینما با 550 صندلی در مرکز استان است. سینما روشای زنجان که در یک مجتمع تجاری متعلق به بخش خصوصی فعالیت می کند و سینما بهمن که دارای دو صفحه نمایش برای نمایش فیلم است.

وی با یادآوری اینکه در مجتمع تجاری ارغوان ابهر در حال ساخت سینما است، خاطرنشان کرد: مجموعه سه سینما نیز در مجتمع آنا در حال ساخت است.

مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مجوز سه سینمای سیار را دریافت کرده ایم، افزود: در این ظرفیت فیلم های مختلفی در مناسبت های مختلف نمایش داده می شود.

وی وضعیت فرهنگسراهای استان و کمبود این مراکز را مورد توجه قرار داد و افزود: خدابنده دارای یک فرهنگسرا با 700 صندلی است که یکی از بزرگترین فرهنگسراهای استان محسوب می شود و نیاز به ارتقای مدرن دارد. تجهیزات.

این مسئول با یادآوری اینکه فرهنگسرای خرمدر نیز با مشکل نور مواجه است، گفت: فرهنگسرای شهید بهشتی آببر که پس از زلزله در طارم ساخته شده، از نظر سرمایشی و گرمایشی مشکل دارد و نیازمند بازسازی تجهیزات مربوط به صدا، تصویر است. و نور

حسنی به فرهنگسرای الغدیر در مخنشان و 100 صندلی اشاره کرد و گفت: مخنشان از مرکز استان دور است و با حداقل امکانات فرهنگی فعالیت می کنند.

به گفته وی، خانه فرهنگ شهرستان جرود که یکی از 23 شهرستان فقیر استان محسوب می شود برای بازسازی نیاز به فضا و اعتبار دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به پتانسیل هایی که در استان زنجان وجود دارد با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این فرصت ها استفاده شود.

وی رویکرد سازمان سینمایی را بر اساس نظر کلی دولت سیزدهم برای تحقق عدالت فرهنگی عنوان کرد و گفت: با اهتمام و جدیت جناب آقای خزایی و سازمان سینمایی، مطمئن هستم که در آینده ای نزدیک این کار را انجام خواهیم داد. شاهد رشد و شکوفایی سینمای استان باشیم.»

بازدید و بررسی وضعیت نهادهای فرهنگی استان از جمله فرهنگسرای اشراک هدابنده، فرهنگسرای امام خمینی (ره) خرمدره، فرهنگسرای شهید بهشتی شهر آببر طارم، فرهنگسرای الغدیر در محنشان، فرهنگسرای زیر مجموعه، خالی از لطف نیست. ساخت و ساز در جرود و … در این برنامه بود.

همچنین بازدید از پروژه های سینمایی پردیس ارغوان و ابهر برای حمایت و تجهیز سالن های سینمایی در حال ساخت از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این سفر بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا