بازدید وزیر کشور از سازمان مدیریت بحران/ تأکید بر تهیه طرح خطر پذیری مکان های پرخطر

امروز وزیر کشور در سفر به سازمان بحران بر لزوم تهیه طرح ریسک برای مناطق پرخطر و در نظر گرفتن اقدامات لازم قبل از وقوع فاجعه تاکید کرد.

به گزارش خبر روزانه ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، در این بازدید احمد وحیدی وزیر کشور از آخرین فعالیت های سازمان مدیریت بحران مطلع شد و برای بهبود هماهنگی در محل حادثه ، برنامه ای از وی تأکید کرد و گفت: اقدامات لازم برای وقوع بلایا و همچنین انجام تمرینات مقدماتی را در نظر بگیرید و گفت: ترکیب مدیریت دانش و تجربه در مقابله با بلایای طبیعی بسیار مثر است.

استفاده از فناوری های جدید ، توسعه ناوگان هوایی برای اطفاء حریق و شرایط اضطراری هوا و پیش بینی و نظارت بر مناطق آسیب پذیر از دیگر نکات برجسته وزیر کشور در سفر به سازمان مدیریت بحران بود.

وزیر امور داخله همچنین به ضرورت رسیدگی جدی به زمان بندی و مراحل ساخت ساختمان در حال ساخت توسط مرکز مدیریت و مدیریت بحران توجه کرد.

در این سفر ، اسماعیل نیجار ، رئیس سازمان مبارزه با بحران ، با اشاره به اینکه وزارت کشور سیاست دولتی دولت در امور داخلی را اجرا می کند ، گفت: “با توجه به اینکه ایران یکی از مستعدترین بلایای طبیعی در جهان است ، مدیریت بحران اساسی و مهم است. سوالی در سیاست دولت سیزدهم.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران روند حفظ شورای عالی و ستاد ملی پیشگیری ؛ هماهنگی عملیات پاسخگویی به بحران وزیر کشور همچنین برگزاری منظم این جلسات را در ایجاد هماهنگی بین دستگاه های رسیدگی کننده به بحران و اجرای قانون مدیریت بحران موثر دانست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا