بازپس‌گیری ۱۹۰۰ هکتار از زمین های صنعتی راکد در سال جاری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش مهرعلی رسولیان، بعدازظهر چهارشنبه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع مشکلات صنعتگران و واحدهای صنعتی، اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات به ویژه در شهرهای صنعتی، زمینه های لازم را فراهم می کند. زیرساخت برای شرکت های تولیدی.

وی با بیان اینکه مشکل تخصیص زمین برای سرمایه گذاران در سطح مطلوبی برطرف شده است، گفت: موضوع مهم در این حوزه، اراضی صنعتی بود که زودتر واگذار شده بود، اما این زمین ها پابرجا و نامناسب بودند.

معاون وزیر متاسفم وی با بیان اینکه امسال بیش از 1900 هکتار از اراضی از این نوع با همکاری قوه قضائیه انتخاب شده است، تاکید کرد: این اراضی با کمک مراجع نظارتی و پس از محاکمه به سرمایه گذاران واقعی واگذار می شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 1300 هکتار از این زمین راکد با هماهنگی مالک این اراضی واگذار شد، خاطرنشان کرد: حدود 600 هکتار نیز با حکم قضایی واگذار شد. اساسا وزن ها به استادان واقعی منتقل کنید.

رسولیان در بخشی دیگر از سخنان خود از اجرای بیش از دو هزار طرح عمرانی در شهرها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: این طرح ها با وام 6500 میلیون تنی در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از 1900 واحد راکد به چرخه تولید بازگشته اند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم در سال آینده نیز این روند ادامه داشته باشد و تعداد واحدهای بازگشت به چرخه تولید به 3300 واحد افزایش یابد.

معاون وزیر متاسفم وی با بیان قدرت بالای کاشان در حوزه صنعتی ادامه داد: وجود بیش از 1500 واحد تولیدی و صنعتی در 13 شهر و ناحیه صنعتی کاشان نشان از پتانسیل این شهرستان در این زمینه دارد.

دکمه بازگشت به بالا