بازگرداندن امانت‌های از دست رفته اعتماد مردم را ترمیم می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم معارفه سرپرست دفتر وکالت در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه ما امانتداری است، اظهار داشت: باید قابل اعتماد و اعتماد باشیم. تلاش برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته

وی ادامه داد: متأسفانه عده ای در گذشته از موقعیت ویژه خود برای غارت برخی زمین های کشاورزی مرغوب استفاده کرده و به جای خدمت به مردم از فرصت های شغلی خود برای خیانت به مردم استفاده کرده اند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: باید برای بازپس گیری امانت های از دست رفته تلاش کنیم، همه بیایند و لیست امانت های از دست رفته و سوء استفاده شده را جمع آوری کنیم و راه امیرالمومنین(ع) را طی کنیم و این امانت ها را پس بگیریم.

بازگرداندن اعتماد از دست رفته باعث بازگرداندن اعتماد تضعیف شده مردم می شود

نماینده فقیه در استان قزوین گفت: زمانی که این امانت ها به یغما رفت اعتماد مردم نیز خدشه دار شد که با برگرداندن این امانت ها اعتماد مردم نیز بازگردانده و همراه با آن ها شکسته می شود.

وی افزود: بسیاری از فتنه ها و مفاسدی که صهیونیست ها، آمریکایی ها و انگلیسی ها برای ما دارند اگر بتوانیم صداقت و امانت داری را به وضوح به مردم نشان دهیم از بین می رود و کاری از دستشان بر نمی آید.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: اگر اعتماد مردم شکسته شود و در امانت خیانت شده ببینند، دشمن اگر کمترین کار را انجام دهد و برای ما خطر ایجاد کند بیشترین سود را خواهد برد.

دعا کردن به معنای اجرای عدالت و رفع تبعیض است

امام جمعه قزوین تاکید کرد: خداوند در سوره مبارکه حج فرموده کسانی که در روی زمین مقامی پیدا می کنند مثلاً قدرت و اختیار و امضا و نفوذ پیدا می کنند اولین کاری که باید بکنند نماز خواندن است نماز خواندن چیز دیگری است. دلیلش این است که نماز عمودی، رکن دین است، رکن خواندن نیست، رعایت آن است.

وی یادآور شد: وقتی می گوییم نماز ستون دین است یعنی دین را به ساختمانی تشبیه می کنیم که رکن آن نماز است.

نماینده فقیه در استان قزوین گفت: می گویند وقتی قیامت می آید، خداوند به نماز مردم نگاه می کند، اگر به نماز نگاه کند به چیزهای دیگر هم نگاه می کند، اما اگر نماز کسی شایسته نیست. خداوند به آن نگاه می‌کند، نه چیز دیگر، او حتی نگاه نمی‌کند، هرچند کارهای خیر زیادی انجام داده است، از جمله رسیدگی به فقرا و غیره.

آیت الله عابدینی بیان کرد: در دسته ای از احادیث آمده است که وقتی نماز قبول می شود چیزهای دیگر هم قبول می شود و وقتی قبول نمی شود چیز دیگری قبول نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: در اینجا این سوال مطرح می شود که منظور از اقامه نماز چیست؟ وقتی عدل را برپا می کنیم نماز را برپا می کنیم، وقتی با تبعیض مبارزه می کنیم نماز را برپا می کنیم، وقتی فساد و فحشا را از بین می بریم نماز را برپا می کنیم، اگر نماز برپا نشود، هنر توانایی رفع فساد و فحشا را ندارد، پس طبق آیات در قرآن، نماز هنگام اقامه، هنر و معجزه ای برای رفع فساد و فحشا دارد.

وی تصریح کرد: اگر به مردم رزق می دهیم نماز را به جا آورده ایم، در حدیث آمده است که اگر نان نبود نماز و روزه هم نبود، پس باید مردم رزق و روزی داشته باشند تا بتوانند به خواسته های خود برسند. تکالیف دینی، اخلاقی و اجتماعی، مأموریت ها و همچنین تامین امنیت غذا مانند نماز است.

تعارف را در حل بحران دشت قزوین بگذاریم

آیت الله عابدینی با تاکید بر اینکه در حل بحران دشت قزوین باید تعارف را کنار بگذاریم، یادآور شد: فرصت های زیادی را از دست داده ایم، باید عاجل به فریاد دشت قزوین برسیم چرا که شرایط دشت قزوین بسیار نامساعد است و ما فرصت های زیادی را از دست داده ایم. باید جدی فکر کرد .

وی گفت: متاسفانه در حال حاضر سفارش چاه های جدید بسیار آسان است، چاه ها به راحتی زمین را می مکند و این روند باید متوقف شود.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: ذخایر آبی دشت قزوین و غرق شدن دشت قزوین باید جدی گرفته شود، اگر این اتفاقات جمع شود چیزی برای ما باقی نمی ماند چرا که در این صورت به جای باد دلپذیر، دشت ما پر از درخت می شود. ، گیاهان و فضای سبز. و کشاورزی برای ما ریزگردها می آورد، در این صورت دشت ما مرکز تولید ریزگردها برای ما و استان های دیگر می شود و باید ریزگردها را تنفس کنیم و کیفیت و کمیت آب از بین می رود.

وی گفت: برای جلوگیری از این اتفاقات باید با جدیت در این زمینه اقدام مثبت انجام دهید، باید با گشاده رویی، تعارفات را رد کنیم و برای رفع این مشکلات تلاش کنیم.

لازم به ذکر است در این مراسم از حجت الاسلام والمسلمین علی بهادری رئیس سابق حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تجلیل شد و حجت الاسلام والمسلمین ولی الله مصائبی به عنوان سرپرست معرفی شد. حوزه نمایندگی فقیه در سازمان های جهاد کشاورزی.

دکمه بازگشت به بالا