بازگشایی مدارس تقاضای اجتماعی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علیرضا کاظمی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح بزرگترین کتابخانه خیرساز کشوری در جمع خبرنگاران در مشهد با اشاره به تصمیم برای بازسازی مدارس گفت: بازسازی مدارس به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده است هرچند که تعدادی از والدین و خانواده ها نگران هستند.

وی ادامه داد: برای رفع دغدغه والدین، از سرگیری تدریجی کار با رعایت کامل اصول بهداشتی و پروتکل های پیام در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه چیز برای افتتاح مدارس مهیا است، خاطرنشان کرد: کمبود دانش آموز در فضای آموزشی آسیب بزرگی را در زمینه کاهش کیفیت آموزشی وارد کرده است که جبران ناپذیر است.

کاظمی کاهش شهریه دانشجویان را به دو بخش صریح و ضمنی تقسیم کرد و گفت: در کم‌حساب‌کردن آشکار شهریه معمولاً به‌طور متوسط ​​بین دانشجویان افت یک تا ۱.۵ امتیازی ظاهر می‌شود و با افت نهفته شهریه شاهد افت بی‌سابقه‌ای هستیم. روند صعودی در نتایج مستمری داریم که صعود کاذب را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه این افزایش کاذب با از سرگیری و شروع به فعالیت تمام وقت در مدارس آشکار می شود، خاطرنشان کرد: در کنار افت تحصیلی شاهد افت تحصیلی در بین دانش آموزان هستیم که این آسیب جبران ناپذیری به عنوان آسیب اجتماعی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای مهرماه 45 هزار مدرسه روستایی و عشایری به صورت حضوری آغاز به کار کرده اند، گفت: مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه به صورت حضوری و متوسطه دوم نیز حضور دارند. حضوری از اواسط نوامبر برگزار می شود.

کاظمی با اشاره به واکسیناسیون 90 درصدی معلمان و دانش آموزان به احتمال آغاز موج ششم تاج نیز اشاره کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش از تصمیمات ستاد ملی تاج و تخت تبعیت خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا