بین الملل

بایدن، پیروزی ترامپ را پیش‌بینی کرد

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه؛ «همه چیز در خطر است»، این واکنش رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در نیوهمپشایر و محتمل‌تر شدن رقابت مجدد این دو نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است. 

بایدن امروز چهارشنبه بعد از دومین پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه (در ایالت‌های آیووا و نیوهمپشایر) در بیانیه‌ای گفت «معلوم است» که دونالد ترامپ نامزد نهایی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ خواهد بود. او سپس این احتمال را برای آمریکا بسیار مخاطره‌آمیز توصیف کرد.

بایدن در این پیام آنچه را که دموکراسی و آزادی‌های آمریکا خواند و همچنین اقتصاد این کشور را در خطر توصیف کرد و از مستقل‌ها و جمهوری خواهان متعهد به این موارد خواست به کارزار انتخاباتی او بپیوندند. 

ترامپ از نوامبر ۲۰۲۲ که اعلام کرد قصد دارد در انتخابات شرکت کند، نسبت به رقبای جمهوری‌خواه خود در مرحله مقدماتی انتخابات پیشتاز بوده و بسیاری از تحلیلگران مسائل انتخاباتی آمریکا معتقدند که او به احتمال زیاد نامزد نهایی این حزب برای رقابت بسیار محتمل با جو بایدن در انتخابات سراسری آمریکا خواهد بود.

پیشتازی رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حالی است که دو بار استیضاح شد، تلاش کرد تا مانع انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شود، در چند پرونده جنایی با اتهامات متعددی مواجه است و احتمال پیروزی دوباره او زنگ خطرها را نه فقط در آمریکا، بلکه در بین متحدان واشنگتن به صدا درآورده است.

حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا بعد از شکست او مقابل بایدن در انتخابات ۲۰۲۰

اما در این لحظه که ۱۰ ماه تا روز انتخابات در آمریکا مانده، او شانس بیشتری برای بازگشت به کاخ سفید نسبت به هر زمان دیگری از زمان خروج از قدرت دارد؛ نظرسنجی‌هایی که در آمریکا برای بررسی وضعیت ترامپ در برابر بایدن انجام می‌شود، نشان می‌دهد که در صورت نهایی شدن نامزدی آن‌ها در حزبهایشان، رقابت سختی میانشان شکل خواهد گرفت و ترامپ در این نظرسنجی‌ها اندکی از بایدن جلوتر است.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا