بایدن کمک‌های جدید به اوکراین را اعلام کرد

او روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «این بسته‌های امنیتی مستقیماً از وزارت دفاع ایالات متحده به ارتش اوکراین منتقل می‌شود تا به آنها در مبارزه با تهاجم کمک کند».
بایدن توضیح داد که تنها بسته جدید کمک‌های بی‌سابقه‌ای به اوکراین ارائه می‌کند و شامل 800 سامانه ضدهوایی برای اطمینان از توانایی ارتش اوکراین برای جلوگیری از حمله جنگنده‌ها و هلیکوپترها به مردم اوکراین است.

بایدن ادامه داد: جهان در حمایت ما از اوکراین و عزم ما برای تحمیل هزینه های هنگفت بر (رئیس جمهور روسیه) متحد است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با قول به ادامه تحریم ها علیه روسیه گفت: با کمک های مالی مستقیم از اقتصاد اوکراین حمایت خواهیم کرد. ما به همراه متحدان و شرکای خود به فشار بر اقتصاد درهم شکسته پوتین و منزوی کردن او در صحنه جهانی ادامه خواهیم داد و در عین حال دست اوکراین را در میدان جنگ و میز مذاکره تقویت خواهیم کرد.

بایدن همچنین گفت که واشنگتن بیشتر از هوا، تسلیحات ضد تانک و پهپاد برای کمک به محافظت از اوکراین در برابر روسیه می فرستد.

رئیس جمهور آمریکا در تشریح بسته جدید کمک های امنیتی آمریکا به اوکراین گفت که به درخواست ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، به اوکراین برای خرید سامانه های دفاع هوایی دوربرد و مهمات کمک می کنیم.

وی افزود: بسته کمکی جدید شامل 9000 سلاح ضد تانک نیز می شود. اینها موشک های قابل حملی هستند که روی شانه نصب می شوند و تانک ها و خودروهای زرهی را با دقت هدف قرار می دهند. این بسته همچنین شامل 7000 واحد اسلحه کوچک، مسلسل، تفنگ و نارنجک برای تجهیز اوکراینی ها، از جمله مردان و زنان غیرنظامی، برای دفاع از شهرهای خود است.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه 21 فوریه (2 مارس) با انتقاد از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در دونباس را به رسمیت شناخت.

سه روز بعد، او پنج شنبه گذشته (26 مارس) آغاز یک «عملیات نظامی ویژه» علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش بین مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. جنگ در اوکراین و واکنش بین المللی به آن ادامه دارد.

311311

دکمه بازگشت به بالا