ورزشی

برد سخت تیم‌ملی برابر بحرین و صعود به یک‌چهارم نهایی فوتسال قهرمانی آسیا

تیم ملی ایران با نتیجه پنج بر سه بحرین را شکست داد و راهی دور یک‌چهارم نهایی فوتسال قهرمانی آسیا شد.

به گزارش خبر روزانه، تیم ملی فوتسال ایران در دومین دیدارش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ به مصاف بحرین رفت و توانست با نتیجه پنج بر سه این تیم را شکست دهد و با شش امتیاز به دور یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کند. در این دیدار علیرضا رفیعی‌پور، مهدی کریمی، سعید احمدعباسی (دو گل) و بهروز عظیمی برای تیم ملی ایران گلزنی کردند و سلمان احمد، صالح احمد و علی اکرم گلزنان بحرین در این بازی بودند.

تیم ملی با ترکیب ابتدایی مسعود محمدی، علیرضا رفیعی‌پور، مهدی کریمی، علی‌اصغر حسن‌زاده و سعید احمدعباسی به مصاف بحرین رفت.

نیمه اول

تیم ملی بازی را هجومی آغاز کرد و می‌توانست همان ابتدا توسط رفیعی‌پور و احمدعباسی به گل برسد اما واکنش خوب دروازه‌بان بحرین مانع از رسیدن به این مهم شد. در ادامه بحرینی‌ها می‌توانستند به گل برسند که واکنش زیبای مسعود محمدی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین مانع این اتفاق شد. در دقیقه هشتم نیمه نخست، کار ترکیبی بازیکنان ایران باعث شد تا توپ به سالار آقاپور برسد که شوت او را دروازه‌بان بحرین به‌سختی مهار کرد. در ادامه و در دقیقه ۱۲ نیمه نخست بازیکنان بحرین توسط سلمان احمد روی دو شوت متوالی به گل نخست بازی رسیدند و از ایران پیش افتادند.

ثانیه‌هایی بعد این علیرضا رفیعی‌پور بود که روی پاس زیبای احمد حسن‌زاده توانست بازی را به تساوی بکشاند و نگذارد برتری بحرینی‌ها طولانی شود. در دقیقه ۱۵ مهدی کریمی می‌توانست گل دوم ایران را به ثمر برساند اما شوت محکم او به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت. این پایان کار نبود و در فاصله دو دقیقه تا پایان نیمه نخست باز هم بحرین توانست دروازه ایران باز کند و توسط صالح احمد به گل دوم برسد. چند ثالنیه بعد مهدی کریمی روی بازیکن بحرین خطا کرد و به دلیل پایان‌یافتن محدودیت خطای ایران، داور یک پنالتی نقطه دوم به بحرین هدیه داد که البته با واکنش زیبای باقر محمدی، صالح احمد نتوانست دروازه ایران را برای بار سوم باز کند. شاگردان شمسایی در یک دقیقه پایانی رو به بازی پاورپلی (۵ نفره) آوردند اما باز هم در گلزنی ناکام بودند تا ایران با نتیجه دو بر یک در این نیمه شکست بخورد.

نیمه دوم

ایران برای جبران نتیجه با آرایشی هجومی وارد میدان شد و توانست در همان دو دقیقه ابتدایی روی پاس احمدعباسی و ضربه زیبای مهدی کریمی به گل تساوی برسد. حملات ایران ادامه داشت و در نهایت سعید احمدعباسی توانست گل سوم ایران و سومین گل خودش در این مسابقات را به ثمر برساند. این پایان کار نبود و در دقیقه ۱۰ نیمه دوم، بحرین موفق شد گل سومش را وارد دروازه ایران کند و بازی را به تساوی بکشاند. در فاصله شش دقیقه تا پایان کار این بهروز عظیمی بود که توانست با شلیکی تماشایی گل چهارم ایران را به ثمر برساند. دو دقیقه بعد شوت سالار آقاپور به تیر دروازه بحرین برخورد کرد و راهی به چارچوب پیدا نکرد.

در دقایق پایانی این دیدار سعید احمدعباسی با کارت زرد داور جریمه شد. در حالی که بحرین رو به بازی پاورپلی آورده بود، اشتباه کاپیتان آنها باعث شد تا توپ به احمدعباسی برسد و او با ضربه‌ای دیدنی از زمین خودی دروازه خالی حریف را باز کند. با این گل ایران توانست با نتیجه پنج بر سه پیروز شود و صدرنشین گروه چهارم لقب بگیرد.

در گروه D ایران با شش امتیاز صدرنشین و به دور بعدی صعود کرده است. کویت با چهار و افغانستان با یک امتیاز در رده‌های دوم سوم هستند. بحرین هم با دو شکست و بدون امتیاز قعرنشین گروه چهارم رقابت‌های فوتسال جام ملت‌های آسیاست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا