حوادث

بروز یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران

معاون مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران نشان می‌دهد که امروز (۲۰ دی‌ماه) کمینه دمای هوا در چهار ایستگاه هواشناسی  استان به زیر صفر درجه رسیده و یخبندان رخ داده است.

بروز یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اصغری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بارندگی‌ در ایستگاه‌های هواشناسی تهران اظهار کرد: سردترین دماهای امروز(۲۰ دی) استان به ترتیب از  ایستگاه توچال با مقدار ۷- درجه، فیروزکوه ۶.۳- درجه، ایستگاه سنجش آلودگی فیروزکوه ۰.۳- و ایستگاه آبعلی تهران ۰.۲- درجه سلسیوس گزارش شده استهمچنین کمینه دمای هوا در دماوند امروز به صفر درجه سلسیوس رسیده است.

معاون مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: از بعدازظهر پنجشنبه تا بعدازظهر جمعه(۲۱ تا۲۲ دی) بارش برف، وزش باد، مه گرفتگی، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال وقوع بهمن در مناطق مرتفع استان تهران انتظار می‌رود.  این شرایط اثرات مخاطره آمیزی همچون لغزندگی زمین به‌ویژه در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف و کاهش دید را در پی دارد.

وی ادامه داد: از دیگر مخاطرات جوی پیش رو می‌توان به احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، کولاک برف و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل  اشاره کرد.

به گزارش سازمان هواشناسی کشور، اصغری در پایان توصیه کرد: در این شرایط از سفرهای غیر ضروری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر خودداری و از فعالیت کوه نوردی و جابه‌جایی عشایر پرهیز شود علاوه بر آن خودروهای مناطق سردسیر مجهز به وسایل زمستانی شوند و از فعالیت‌های عمرانی پرهیز شود. آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌روها از دیگر توصیه‌ها برای مواجهه مناسب برای شرایط پیش رو است.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا