بستری ۱۱۲۱ نفر مبتلا به کرونا در فارس/ محدودیت ها جدی گرفته شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مر ، دکتر روح الحسینی بعد از ظهر سه شنبه در گروه خبرنگاران از مرگ 8 استان دیگر به دلیل بیماری طی روز گذشته خبر دادند ، تعداد کل مرگ های ناشی از وووید از ابتدای اپیدمی تاکنون ، 4598 نفر ثبت نام کرده اند.

وی گفت: از زمان شیوع بیماری تاکنون 909 هزار و 549 آزمایش تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و 262608 بیمار مثبت در نمونه ها شناسایی شده است ؛ از این تعداد 15761 بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع 278369 بیمار با وووید 19 مورد در استان فارس یافت می شود.

وی همچنین تعداد کل بیماران مثبت و مشکوک به علائم را که هم اکنون در یک بیمارستان استان بستری هستند ، 1112 بیان کرد و افزود: از این تعداد ، 163 بیمار به دلیل وخامت اوضاع جسمی تحت مراقبتهای ویژه در بخشهای مراقبت ویژه قرار دارند.

دکتر حسینی همچنین از بهبود 254 هزار و 528 نفر از ابتدا و تاکنون که از بیمارستان مرخص شده و یا از انزوا در خانه خارج شده اند ، خبر داد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه ، با توجه به ممنوعیت سفر بین استانی در آخر هفته ، از ساکنان استان خواست تا اقدامات احتیاطی جدی علیه ویروس کرونا انجام دهند ، از سفرهای غیر ضروری و اجتماعات خانوادگی اجتناب کنند ، پروتکل های مراقبت های بهداشتی را دنبال کنند و محدودیت ها را رعایت کنند. کرونیان ، با سلامتی که در مبارزه با این ویروس تند و زننده نقش دارد.

دکمه بازگشت به بالا