بلومبرگ: روسیه، تحریم‌شده‌ترین کشور جهان شد

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري فارس، بامداد سه شنبه رسانه هاي آمريكايي گزارش دادند كه روسيه تنها ظرف 10 روز به تحريم ترين كشور جهان تبديل شده است.

بلومبرگ نیوز گزارش داد: «تا 22 فوریه، 2427 تحریم علیه افراد روسی و 343 تحریم علیه شرکت ها یا سازمان های دولتی روسی اعمال شده است».

بلومبرگ گزارش داد: واشنگتن و متحدانش 2778 تحریم جدید علیه روسیه وضع کرده اند که تعداد تحریم ها علیه مسکو را به بیش از 5530 رسانده است.

این پایگاه خبری نوشت: روسیه در 10 روز از ایران و کره شمالی سبقت گرفت و هدف قرار گرفته ترین کشور جهان شد.

بلومبرگ افزود: ایران با ۳۶۱۶ تحریم در صدر فهرست تحریم‌ها قرار داشت که بیشتر آن‌ها در ده سال به دلیل برنامه هسته‌ای و حمایت از تروریسم اعمال شد.

در این گزارش آمده است: «فشار بر روسیه تقریباً هر روز در حال افزایش است. آخر هفته گذشته، امریکن اکسپرس و نتفلیکس به فهرست رو به رشدی از شرکت‌هایی که روسیه را ترک کرده یا تعلیق می‌کنند، پیوستند. برخی به دلیل تحریم ها این کار را انجام می دهند، اما برخی دیگر خودشان آن را تحمیل می کنند – کسانی که تصمیم به ترک گرفته اند، اما طبق قانون موظف به انجام آن نیستند.

پیوتر پیاتسکی، یکی از مقامات سابق خزانه داری در ایالات متحده سابق گفت: «این یک جنگ مالی هسته ای و بزرگترین رویداد تحریمی در تاریخ است. روسیه که بخشی از اقتصاد جهانی بود، در کمتر از دو هفته به بزرگترین هدف تحریم های جهانی و ضعف مالی تبدیل شده است.

چند روز پیش، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که اعلام تحریم «مثل اعلان جنگ» است.

بلومبرگ در گزارشی نوشت: پس از روسیه و ایران، سوریه، کره شمالی، ونزوئلا، میانمار و کوبا در فهرست کشورهایی هستند که بیشترین تحریم را دارند. این مجازات ها شامل مجازات افراد، شرکت ها و حتی محدودیت در قایق ها و هواپیماها می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی، بسیاری از تحریم های آمریکا علیه روسیه قبل از جنگ اوکراین مربوط به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری روسیه در سال 2016 و حمله به مخالفان سیاسی در روسیه و خارج از کشور بود.

بر اساس این گزارش، کشور پیشتاز تحریم‌ها علیه روسیه، سوئیس است که با 568 تحریم از اتحادیه اروپا و 512 مورد از فرانسه با 568 تحریم جلوتر است. ایالات متحده 243 تحریم علیه روسیه اعمال کرده است.

پیش از این معاون نخست وزیر روسیه هشدار داده بود که اگر آمریکا و اتحادیه اروپا تلاش کنند واردات نفت روسیه را ممنوع کنند، قیمت جهانی نفت به 300 دلار در هر بشکه خواهد رسید. (ادامه مطلب)

گزارشی از رویدادهای اوکراین تهیه کنید اینجا پيگيري كردن.

انتهای پیام/ خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا