بین الملل

بلژیک اموال بلوکه‌شده روسیه را به اوکراین می‌دهد

«لودیوین ددوندرر» وزیر دفاع بلژیک می‌گوید بروکسل در سال ۲۰۲۴ مبلغ ۶۱۱ میلیون یورو (۶۶۳ میلیون دلار) از سود حاصله از اموال بلوکه شده روسیه را به اوکراین اختصاص خواهد داد.

به گزارش خبر روزانه، اموال روسیه که به اوکراین منتقل خواهند شد، از سود حاصل شده از حساب‌هایی که اموال بلوکه شده روسیه در آن‌ها قرار دارد، خواهد بود.

روزنامه «لا لیبره» نوشته بر اساس برآوردها بیش از ۲۰۰ میلیارد یورو از دارایی‌های حاکمیتی تحریم شده روسیه توسط اتحادیه اروپا مسدود شده‌اند که اکثر این مبلغ نزد مرکز تهاتر یوروکلیر در بلژیک است.

گزارش شده که این اعتبارات منجربه ایجاد حدودا سه میلیارد یورو سود از زمان مسدود شدن در مارس ۲۰۲۲ تا سه ماهه سوم سال جاری میلادی شده و پیش بینی می‌شود این رقم هر چه بیشتر افزایش یابد.

روسیه بارها از اتحادیه اروپا به خاطر مسدود کردن دارایی‌هایش انتقاد کرده و این کار را دزدی و مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا