بهبود روحیه کودکان بستری شده در بیمارستان با کمک یک دوست رباتیک!

در این آزمایش ، محققان آمریکایی از یک روبات برای تعامل با کودکان بستری در بیمارستان استفاده کردند و نتایج خوبی به دست آوردند.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از Medical Express ، یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس (UCLA) نشان می دهد که ملاقات با یک ربات کنترل شده توسط انسان می تواند به بهبود روحیه کودکانی که در بیمارستان هستند کمک کند.

این ربات با نام “Robin” یک ربات اجتماعی است که توانایی حرکت ، صحبت و بازی با کاربران را دارد و توسط انسان کنترل می شود. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس در طول آزمایش موافقت کردند که با رابین با کودکانی که در بیمارستان هستند ملاقات کنند.

در پایان برنامه آزمایشی ، کودکان و خانواده های آنها در مورد تجربیات خود در ارتباط با رابین مصاحبه کردند.

از نود درصد خانواده هایی که فرزندانشان با رابین ملاقات کردند خواسته شد که دوباره ملاقات کنند. نتایج نشان داد که ملاقات با “رابین” اثر مثبت را 29 and و اثر منفی را 33 increased افزایش داد.

متخصصان اطفال که بر ملاقات با رابین نظارت داشتند ، مزایایی را گزارش کردند که شامل صمیمیت بیشتر ، تعامل بازیگوشانه ، افزایش کنترل بر تجربه بیمارستان کودکان و ایجاد یک دوستی جدید و قابل اعتماد بود.

جاستین واگنر ، یکی از محققان این پروژه می گوید: “ما تأثیر مثبتی بر کودکان ، خانواده های آنها و کارکنان بیمارستان داشته ایم.” تحقیقات ما نشان می دهد که استفاده از یک دوست اجتماعی -روبات می تواند راه خوبی برای کاهش استرس بستری شدن در بیمارستان باشد. با ادامه همه گیری کووید -19 ، احساس اضطراب و آسیب پذیری بیماران افزایش می یابد. بنابراین بسیار مهم است که ما تا آنجا که ممکن است خلاق باشیم و به بیماران کمک کنیم تجربه بهتری را کسب کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا