به توافق خوبی با آژانس دست پیدا کردیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در آخرین روز همایش «دیدار سران نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه» با اشاره به مذاکرات جاری جمهوری اسلامی ایران و گروه 5 + 1 در وین همین رویکرد همچنان با جدیت و سخت کوشی تیم مذاکره کننده در حال پیگیری است.

«شب گذشته به توافق خوبی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافتیم، که ممکن است برخی باشد، برای رفع نگرانی‌های ادعایی درباره برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و ادامه همکاری نزدیک‌تر با آژانس.

امیر عبداللهیان برخی ادعاها مبنی بر وجود الزامات فراقانونی در متون پیشنهادی تیم مذاکره کننده کشورمان را دروغی ساده خواند و تاکید کرد: این متون کاملا بر اساس برجام است و هیچ چیز فراقانونی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این متون حاصل ده ها ساعت بحث در مرکز است و رویکرد ما رفع کامل تحریم ها علیه نگرانی طرفین در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران است.

وزیر امور خارجه افزود: در حال حاضر دو سری متن در وین در حال بررسی است. متن اول حاصل 6 دور اول گفتگو است. در عین حال، طرف‌های مخالف توافق کردند که متون پیشنهادی جدید ایران نیز باید روی میز باشد تا از بحث و ترکیب همه این‌ها یک متن مختصر به دست آید. در نهایت این روند باید منجر به بازگشت سایر طرف ها به تعهدات خود شود.

وزیر امور خارجه با ابراز امیدواری از ادامه تلاش طرفین با حسن نیت و حل مشکل، تاکید کرد: ما خوشبین هستیم که اگر طرف مقابل واقع بینانه عمل کند، بتوانیم در این دور پیشرفت کنیم. مذاکرات.”

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت جلسات برگزار شده در این همایش تاکید کرد و گفت: با توجه به حضور حدود نیمی از اعضای هیئت دولت در هفته جاری، از امروز جلسات در بخش های مربوطه برگزار می شود. مشکلات را در نظر بگیریم و آنها را حل کنیم.” این امر توسط رؤسای نمایندگی های ایران آغاز شد و در این راستا کارگروه هایی تشکیل شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی واردات واکسن در شرایط اپیدمی تاج را اولین آزمایش نمایندگی های ایران در خارج از کشور در ابتدای دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش های جهادی بیش از 80 درصد مردم واکسینه شده اند.”

وی ادامه داد: به غیر از کشورهایی مانند چین که بیشترین سهم واردات واکسن را به خود اختصاص داد و کوبا که در زمینه انتقال فناوری برای تولید مشترک با کشورمان همکاری داشت، از کشورهای دیگر نیز واکسن وارد شده است. جمعیت هلال احمر ظرفیت پذیرش واکسن های جدید وارداتی را ندارد.

امیرعبداللهیان این حرکت را کمک به تامین جنبه های معیشتی و نیازهای جامعه به گونه ای دانست که تاثیر آن بر زندگی و بلوغ مردم مشخص شود، دومین ماموریت محوله به وزارت امور خارجه که در آن حرکت جهادی در وزارت امور خارجه در خارج از کشور انجام شد. بخش ها

امیر ابدالحیان خاطرنشان کرد: برنامه توسعه راهبردی داخل کشور در دولت سیزدهم منوط به نتیجه مذاکرات با دولت های دیگر نیست و سفارتخانه ها و کنسولگری های ما در این زمینه از تمام توان و توان خود استفاده خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا