بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی احیا شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیای بیش از 300 بنگاه صنعتی راکد و غیرفعال از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و از بانک ها خواست در بحث تامین مالی با واحدهای تولیدی همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبر روزانه، علی رسولیان در مراسم روز صنعت و معدن در استان تهران با بیان اینکه 31 درصد از این واحدها توسط فعالان اقتصادی مرمت شد، گفت: تامین مالی یکی از مشکلات اصلی بنگاه های کوچک و متوسط ​​است و راه حل های آن. تاکنون برای حل آن ارائه شده است. همچنین در سفرهای رئیس جمهور به تولید، تامین مالی برای برخی بنگاه ها انجام می شود، اما انتظار می رود حمایت های بیشتری از سوی بانک ها انجام شود.

به گفته این مقام مسئول، در حوزه ساماندهی صنایع کوچک و شهرهای صنعتی دو موضوع اساسی تامین زیرساخت های آب و برق است. در حوزه آبرسانی نیز حرکتی به سمت استفاده صنعتی از فاضلاب شهری وجود دارد و در استان تهران و برخی استان های دیگر پیشرفت هایی حاصل شده است.

وی افزود: برآورد می شود نیاز صنعت با یک میلیارد متر مکعب پساب شهری تامین شود و در این زمینه نیازمند کمک و حمایت بیشتر وزارت نیرو هستیم. سال گذشته 40 میلیون مترمکعب فاضلاب شهری در شهرهای صنعتی نصب شد و امسال نیز در تلاش هستیم همین میزان فاضلاب شهری را نصب کنیم.

رسولیان با بیان اینکه ساخت 30 پست جدید از ابتدای سال جاری برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: اگرچه امسال با قطعی برق مواجه بودیم اما قطعی های بی برنامه کاهش چشمگیری داشته است. برق شهرهای صنعتی نیز یک روز در هفته با اطلاع قبلی قطع می شود.

رئیس ARMP درباره تامین مسکن کارگران نیز گفت: تفاهم نامه ای بین این سازمان و میندروگی در خصوص تامین مسکن کارگران شهرهای صنعتی سراسر کشور منعقد شد.

وی همچنین مشکلات نقاط و نواحی صنعتی استان تهران از جمله تامین زیرساخت های آب و برق، مشکلات زیست محیطی و … را مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد که بتوان آنها را به عنوان شرکت های بخش خصوصی مدیریت کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا