بیش از ۷۵۰ موقوفه با نیت تسهیل در امر ازدواج جوانان وجود دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نذورات و امور خیریه با اشاره به حمایت همه جانبه این نهاد در امر ازدواج جوانان گفت: بیش از 750 کمک با هدف تسهیل ازدواج جوانان مشکل دار وجود دارد. مثلا تامین جهیزیه، تامین مسکن برای زوج های جوان و تامین هزینه های ازدواج

به گزارش خبر روزانه، حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان امور خیریه و امور خیریه درباره لزوم تشکیل خانواده و ازدواج و حمایت از سازمان امور خیریه گفت: یکی از مسائل جامعه ایرانی و اسلامی ما از بعد اجتماعی. و این از نظر دینی بسیار مهم است، بحث تشکیل خانواده و ازدواج است.

وی با اشاره به وجود آیات و روایات مختلف در خصوص اهمیت تشکیل خانواده خاطرنشان کرد: اسلام دینی اجتماعی است و مردم فطرتا اجتماعی هستند و رکن اول جامعه تشکیل خانواده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه به طور طبیعی ازدواج اولین قدم در تشکیل خانواده است، افزود: ازدواج سنت و سیره پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت (ع) است. درود اسلام بر آن تأکید شده و در سایر جوامع بشری نیز رایج است.

حجت الاسلام عادل ادامه داد: دین مبین اسلام ازدواج را امری مقدس می داند و به جوانان توصیه می کند به دلیل نگرانی از فقر و مشکلات موجود ازدواج را در سنین پایین به تعویق نیندازند زیرا خداوند متعال به فضل خود آنان را بی نیاز می کند.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه اوقاف و امور خیریه در امر ازدواج جوانان، تاکید کرد: صندوق هایی در اوقاف داریم که به منظور حمایت از جوانانی که در آستانه ازدواج هستند و با مشکلات مالی مواجه هستند و ارائه تسهیلات اولیه است. فرهنگ ازدواج باید با این کمک ها و افزایش آن حمایت شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد و امور خیریه گفت: مرکز امور خیریه موسسه علاوه بر اجرای نیات بنیادها در امر ازدواج، حمایت از زوج های جوان و به ویژه تامین جهیزیه را نیز در دستور کار دارد. علاوه بر این طرح ویژه ای به نام «پیوند آسمانی» با مشارکت خیرین و با استفاده از محل اعانه و نذورات مربوط به ازدواج در حال اجراست.

حجت الاسلام عادل با اشاره به وجود بیش از 750 کمک به منظور تسهیل امر ازدواج جوانان با موضوعاتی مانند تامین جهیزیه، تامین مسکن زوج های جوان و تامین هزینه های ازدواج، گفت: از این تعداد 184 نذورات بسیار حائز اهمیت است. بهره وری خوب؛ هر ساله تعداد زیادی از زوج های جوان توسط این صندوق ها حمایت می شوند. علاوه بر این، بسیاری از اماکن متبرکه و امامزادگان در جوار تربطان و حرم، اتاق عقد ایجاد کرده اند تا زوجینی که علاقه مند به قرائت نذر در محیطی معنوی هستند، از این امر بهره مند شوند.

وی مشکل مسکن را یکی از موانع مهم در امر ازدواج برشمرد و یادآور شد: در گذشته هدایایی در حوزه مسکن وجود داشت که به نیت منفعت زوج های جوان داده می شد. در حال حاضر با توجه به نیاز جامعه، افرادی که تمکن مالی دارند و قصد کمک مالی دارند، بهتر است برای حمایت از زوج های جوان کشورمان کمک های خود را در این کانال ارسال کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا