بیله‌سوار و گرمی بهترین نقطه برای راه‌اندازی منطقه آزاد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ولی اسماعیلی شامگاه سه شنبه در نشست علنی در گرمی اظهار داشت: منطقه آزاد از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است و باید نسبت به منطقه مرزی به ویژه گمرک اولویت داشته باشد. بیل اسب سوار و ناحیه گرمای مجاور این محدوده خاص فعالیت خود را آغاز می کند.

وی تصریح کرد: اراضی بلامنازع زیادی در این منطقه وجود دارد که می تواند نقطه مساعدی برای ایجاد منطقه آزاد باشد، بنابراین به تدریج سایر مناطق استان نیز به این منطقه ملحق خواهند شد و شاهد توسعه منطقه آزاد به یک منطقه خواهیم بود. منطقه وسیع تر

نماینده مردم گرمی در شورای اسلامی گفت: برای اولین بار 30 میلیارد تومان برای آبرسانی در مناطق عشایری و 24 میلیارد تومان برای طرح های هادی روستایی به شهرستان گرمی اختصاص یافت.

اسماعیلی از آخرین وضعیت عملیاتی تفاهم نامه های سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر سابق تعاون، کار و حمایت اجتماعی خبر داد. .

وی حمایت از تولید شیرآلات بهداشتی و اجرای طرح توسعه این واحدهای تولیدی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: برای کارخانه سیمان سفید 1200 میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود با حمایت اهالی و مصوبه شورای عالی شهرسازی صورت گیرد. اختلاف واگذاری زمین همچنین در گرامی این مجموعه راه اندازی شود و کارخانه مربا پلی اتیلن.

سد کلسار پس از 10 سال تاخیر اجرایی می شود

نماینده مردم حرمی در شورای اسلامی از اتمام عملیات احداث سدهای این شهر به ویژه زهکشی کامل سد با ظرفیت 118 میلیون مترمکعب در هفته خبر داد و افزود: اولویت با سدهای این شهرستان است. شهرهای حرمی و یک شمش تامین آب از طریق این سد تامین می شود و در صورت تولید مازاد، آب باید به سایر مناطق استان منتقل شود.

اسماعیلی از آغاز ساخت سد کلسر با اختصاص اعتبار 27 میلیارد تومانی خبر داد و گفت: پس از 10 سال تاخیر عملیات اجرایی ساخت این سد آغاز شده و با سرمایه گذاری 350 میلیارد تومانی شاهد ساخت این سد خواهیم بود. سد.

وی همچنین به تکمیل سد سیناسر و تشکند اشاره کرد و ادامه داد: در راستای تامین آب شرب یک شمشسد تشکند راه اندازی می شود تا مردم بتوانند از آب این سد استفاده کنند.

اسماعیلی درباره سد گیلارلا و در تعریف تکلیف این دریاچه گردشگری تصریح کرد: این سد سه میلیون مترمکعب آب دارد، زیرساخت های گردشگری نیز فراهم شده و مدیریت این منطقه به میراث فرهنگی و صنایع دستی سپرده شده است تا توان این منطقه گردشگری می تواند برای جذب گردشگران و مسافران استفاده شود.

وی در خصوص سیل اخیر و خسارات وارده به کشاورزان و دامداران منطقه گفت: از طریق سازمان مدیریت بحران و حوادث در صدد جبران خسارت خسارت دیدگان هستیم.

اسماعیلی از خط کشی پنج کیلومتر مسیر مواصلاتی در ورودی گرمی و تکمیل راه های ارتباطی شهرستان خبر داد و گفت: از پالایشگاه نفت تا محور گرمی تا بیل اسب سوار در مجموع سال گذشته و امسال 180 میلیارد تومان منابع اختصاص یافت تا شاهد سرعت اجرای این طرح باشیم.

نماینده مردم گرمی در شورای اسلامی از تکمیل مسیر 10 کیلومتری گرمی به موران و تکمیل سایر پروژه های زیربنایی در این شهرستان خبر داد و افزود: اگرچه پروژه نهضت ملی مسکن به تعویق افتاد اما در شهرستان گرمی از 1200 متقاضی تنها 7 متقاضی موفق به پرداخت مبلغ اولیه 40 میلیون تومان شدند در حالی که شاهد ساخت این واحدهای مسکونی در بهترین نقطه شهر گرمی هستیم.

دکمه بازگشت به بالا