تأملی در حادثه حرم رضوی

خبرگزاری آنا استان; سه شنبه گذشته حادثه تروریستی در حرم حضرت رضا (علیه السلام) به وقوع پیوست که دو تن از دانشمندان و خادمان برجسته شهر مشهد به شهادت رسیدند و یکی دیگر از این عزیزان مجروح شد. در این میان گستردگی عرض سلام و تسلیت شهادت این عزیزان در پیشگاه مقدس صاحبانمان (ع) و ملت ایران و بویژه علمای اسلام، چند نکته در ابعاد این حادثه است.

که بیش از هر فاجعه دیگری در این حادثه غم انگیز باعث درد و تاثیر بر اعضای جامعه شد. افترا در ملکوت مقدس حضرت رضا علیه السلام بود که بارها مورد تعرض و بی احترامی جنایتکاران و ظالمان قرار گرفت و این حرکت ناجوانمردانه در ادامه اقدامات ننگین رضاخان و منافقین کاردل بود. و مانند آن

ریشه چنین حوادثی را از نظر درونی و دینی باید در اذهان مشترک وهابیت در عربستان جستجو کرد، همان فرزند مبارکی که از آمیزه ای از نفاق و فسیل بیرون آمده و اکنون میوه شیطانی مانند داعش و دیگران است. القاعده و جندالشیطان و غیره در مورد فکر مسلمانان تا زمانی که این تصور غلط از جهان اسلام حذف نشود، می توانیم شاهد این گونه اعمال جنایتکارانه علیه ذهن مسلمانان باشیم.


بیشتر بخوانید:

شهادت روحانیت در حادثه مشهد نتیجه شکست آمریکا و انگلیس است


ارتکاب این گونه اعمال کور و وحشیانه گواه عمق خصومت و کینه گروه های تکفیری و عناصر ناپاک آنها با نظام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و جمهوری اسلامی است. مسئولیت مدافعان و متولیان حرم و تمامی این محدوده ها را بر عهده دارد.

باید توجه داشت که مبارزه با این جریان خبیث و شجره ملعون باید هم در جبهه نظامی و هم در جبهه های فکری و تبلیغی صورت گیرد. امنیت نظامی دستگاه های نظامی و اطلاعاتی و حافظان امنیت فکری و عقیدتی کشور که به عنوان دانشمند، معلم و روشنفکر شناخته می شوند، باید هماهنگ و هم افزا عمل کنند.

اما در تحلیل ریشه‌های منطقه‌ای و سیاسی این جنایت باید توجه داشت; اکنون که دلاوری ها و مبارزات قهرمانانه جوانان فلسطینی، رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است، دست نشانده های این رژیم سعی در فریب اذهان جوانان مسلمان و تغییر خط نبرد از بیت المقدس و تل آویو به ایران با انجام چنین رفتارهای ننگینی برای شبیه سازی نفاق فلسطینی ها دارند. اما با بیداری ذهن مسلمانان، این گونه توطئه ها نیز ناکام خواهد ماند و به یاری خداوند و استواری مردم دلیر فلسطین، به زودی شاهد نابودی ریشه اصلی بلایا و بلایای منطقه خواهیم بود. ، برای مثال رژیم صهیونیستی کودک کش ما خواهیم کرد.

در پایان یادآور می شود که این حادثه که هم توسط دشمنان قسم خورده این انقلاب و هم با نظر شخصی عناصر فریب خورده سازماندهی شده است، هدف اصلی ایجاد تفرقه در ذهن مسلمانان را دنبال می کند. این موضوع در سه لایه دینی، ملی (جمهوری اسلامی ایران و افغانستان) و حکومتی قابل بررسی است که به دست خداوند و هوشیاری آحاد مردم در تحکیم پایه های وحدت دینی و ملی خنثی خواهد شد.

یاسر آریاجاد فیض آبادی، نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهی استان خراسان رضوی

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا