علمی و پزشکی

تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها

جلسه کمیته های تخصصی تاج و تخت امشب (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبر روزانه، محمد محبر در این نشست با بیان اینکه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از سر گرفته می شود، بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: لازم است تمامی دستورالعمل های گزارش شده و مصوب به طور جدی رعایت شود. پروتکل ها و اقدامات لازم را برای حفظ سلامت و جان دانش آموزان و دانشجویان به طور جدی انجام دهند.

این مخبر خاطرنشان کرد: با توجه به تامین کافی واکسن در کشور، تکمیل فرآیند واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان در سراسر کشور ضروری است.

در این دیدار که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، رئیس نهاد ریاست جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر حضور داشتند، وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه در سراسر کشور واکسیناسیون در ماه های اخیر شاهد افزایش و جهش شدید بیماری عروق کرونا ویروس در کشور نبوده ایم.

وزارت بهداشت همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بیماران سرپایی، بستری، فوتی و عروق کرونا ویروس، آخرین وضعیت واکسیناسیون کوید 19 در ایران و جهان و سطح واکسیناسیون در کشور ارائه کرد.

در این جلسه همچنین تاکید شد که با وجود امواج عرضی و سویه‌های جدید ویروس کرونا و با وجود کاهش مصونیت در اقشاری ​​از جامعه که واکسن دریافت کرده‌اند، لازم است داروها و اقدامات لازم برای تجویز دوزهای بعدی این ویروس انجام شود. ویروس کرونا، به ویژه در گروه. آسیب پذیری ها را فراهم کنید.

وزارت آموزش و پرورش همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان حضور و پذیرش دانش آموزان در کلاس های درس و همچنین اقدامات انجام شده برای رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کلاس ها ارائه کرد و تاکید کرد که گزارشی در این خصوص وجود ندارد. . تاکنون هیچ مورد مرگ ناشی از تاج در میان دانش آموزان و مدارس گزارش نشده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا