تجلیل از اهالی ویرایش – خبر روزانه

دومین مراسم سراسری تحریریه عروسی با حضور 100 نفر در 20 گروه انجمن تحریریه و املا برگزار شد.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از ستاد خبری بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در ابتدای این مراسم که در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد، سینا آقاجانی به جای مرحوم پدرش گواهینامه خود را دریافت کرد. عباس حاجی آقاجانی گفت: دلیل خضوع و تواضع، با اینکه ماهیت علمی و عرفانی داشتند، معلوم نبود. آثار او با عنوان «اساطیر یونانی» در دانشگاه ها تدریس می شود.

در بخشی دیگر از این مراسم سید علی اکبر میرجعفری به عنوان ویراستار کتاب درسی در سخنانی گفت: ویراستار همیشه در خدمت نویسنده است. وجود آن را وجود نویسنده تعیین می کند، پس سعی کنید نویسنده باشید.

همچنین جمال یزدانی سردبیر خبر در بخشی دیگر از این مراسم گفت: ویرایش خبر خطرناک است زیرا اخبار مهم و ویرایش به دلیل کمبود وقت از حساسیت خاصی برخوردار است و کوچکترین غفلتی نمی بیند.

در ادامه این مراسم مرتضی کیا به نمایندگی از مرحوم محمدرضا حکیمی قدردانی شد و در سخنانی اظهار داشت: خود مرحوم حکیمی با وسواس خاصی تمامی کتاب های خود را ویرایش می کرد. هفت بار کتاب الحیات و 20 بار کتاب مرزبان توحید را تصحیح کرده اند.

بعد از مراسم از گروهی از معلمان ویرایش فرهاد طاهری، محمدمهدی مرزی، حسین جاوید، مهدی کناواتی، عبدالرحیم مقامی و سیدجلیل شری لنگرودی و از جمعی از مترجمان «تصنیف». از محمد دقیقی، امیرحسین ایمان زاده، محمد نجابتی، فاطمه مدحیها بیدگلی، سای میثمی، سیدمحمدحسین میرفهری، علیرضا تگدره و محمد معماریان تجلیل شد.

از جانب گروه برنامه نویسی فارسی پسندبا گروهی از ویراستاران کوشا حسین پورشریف، مرزی مرزی، مرتضی بهرامی هاشمی، سیدمحمد دلال موسوی، محمدرضا یعقوبی، ند بن علی، مهدی نوری، غیر از دژوست گنک، مرضیه نصیری، حسین یاقی، محمدرضا، شهام هادی زمانی، حسینی، سمیرا سمیرا سادات. از لیلا نبی فر، علیرضا اشتارا، سجاد سرگلی و کیوان دهگانپور تجلیل شد.

همچنین از گروهی از ویراستاران تاریخ سیدمحمد حسینی، از جمعی از ویراستاران شعر علی عباس نژاد، نسرین تهرانی و علی محمد مودب و از گروه ها یا ویراستاران استاد تجلیل از محمدرضا حکیمی، محمدرضا باطنی، حسین جلال پور و عباس حاجیه ها.

از جانب گروهی از سردبیران خبر جمال یزدانی، محمدجواد کربلایی و محمدرضا حیاتی و از سردبیر تجلیل از محمد محسن عباس ولادی و محمد حنیف.

بعد از مراسم از گروهی از استایلیست ها میرشمس الدین ادیب سلطانی، نادر خبازی دولت آبادی، سیامک کاظمی و محمد باکر انصاری. از جانب گروه استاد جانبازان از احمد سمیعی گیلانی، محمدعلی اسلامی ندوشن، بهادین حرمشاهی، کامران فانی و علی کافی تجلیل شد.

در بخشی دیگر از این مراسم از سید محمد حیدری اصفهانی به عنوان نویسنده رساله یاد شد. گروه فعال فجازی سید نرگس نظام الدین و زینب هاشمیان و س گروه معلم دفتر مکاتبات ارجمند وحید خلیلی اردلان.

از جانب گروهی از افراد تحریریه سمنان پیشگام پوینتمن و ویراستاران واژه پرداز قرمز و از مجموعه ای از رویدادهای دوستانه فارسی، جشنواره وب و موبایل، جشنواره فیلم فجر و جایزه معماری میرمیران اهدا شد.

از جانب گروه خلاق دانشور، محمدجعفر یاحقی، محمدمهدی ناصح و حمیدرضا نویدی آنلاین و همچنین از ویرایش گروه ابزار، رضا بختیاری فرد، حسین زاهدی، مسلم ابراهیمی، سعید مهرپویا، صابر راستی کردار، شرکت نرم افزاری مریم، وب سایت ورد یاب و ایوب کوکبی مورد اشاره قرار گرفتند.

از جانب بهترین گروه ویراستاران، محمدجواد مهدوی، محمد طاهر چهارجوی، عسگر ارشاد سرابی، حسین عطیراد، جواد طهوریان و رضا خاکیانی و گروه ویرایش زبان فارسی مورد مطالعه ارجمند آنا هوسپیان.

از گروه سردبیران کهنه کار، ابراهیم رضایی اول و علی سلیانی، س گروهی از ناشران یکی از دوستان را ویرایش کردند لوگوس، معارف، نشر بین الملل، هرمس، پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی، شهر ادب، انقلاب اسلامی و ناشران دانشگاهی مفتخر شد.

همچنین از یک گروه سخت کوش از ویراستاران از افغانستان زهره هاشمی، علی جعفری و پروین ولی زاده و از گروه برنامه نویسی فارسی پسند مریم نامور آزاد و سیداکبر میرجعفری و از گروه ویرایش کتاب های درسی از سیداکبر میرجعفری تقدیر شد.

بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان ماه آغاز شده و تا اول آذرماه در سراسر کشور با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کن» ادامه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا