تلاش ۲۰ روزه برای کاهش تشنگی کرمانشاه

این پروژه شامل خط انتقال 73 کیلومتر، تصفیه خانه آب، مخازن و خط بین مخازن بود. به طور کامل اجرا شده است. از این مکان شهر کرمانشاه تامین می شود.

طی سالیان گذشته 1 تا 1.5 مترمکعب آب از این سد در کرمانشاه تحویل داده شده است، اما به دلیل کمبود آب و تنش آبی که کرمانشاه با آن مواجه است، تمرکز بر تکمیل کامل پروژه بوده است تا شهر یک میلیون ها نفر از ساکنان کرمانشاه کم آبی نداشتند.

تابستان امسال با تمرکز بر مدیران ارشد استان، تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب به طور جدی در دستور کار قرار گرفت تا بتوان از ظرفیت این پروژه بیشتر استفاده کرد، اما قسمت هایی از خط لوله انتقال آسیب دید و نشتی داشت و عملا در حال انجام است. امکان تحمیل ظرفیت بیشتر در این خط برق وجود دارد.

در حال حاضر با نزدیک شدن به فصل گرمایش آینده، لازم است عملیات بهسازی و نگهداری شیرآلات و واشرهای این خط برق 73 کیلومتری انجام شود تا در پیک تابستانی آینده شاهد مشکلات کمتری در تامین آب باشیم. کرمانشاه.

به گفته مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه، عملیات بهسازی و نگهداری خط برق 73 کیلومتری سد گاوشان از 7 اسفند آغاز و به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت.

محمودرضا شهلایی گفت: این عملیات تعویض واشر و اتصالات شیر ​​فرسوده است.

وی با بیان اینکه پیش از این شهر کرمانشاه گاهاً 1.3 تا 1.5 متر مکعب در ثانیه آب از این خط دریافت می کرد، خاطرنشان کرد: این حجم در جریان بهسازی و نگهداری به بیش از دو متر مکعب در ثانیه می رسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه با وجود انجام بهسازی، بخشی از کار این پروژه همچنان باقی است، گفت: برای تکمیل فاز اضطراری خط انتقال آب 85 میلیارد تومان و برای تکمیل تصفیه آب 200 میلیارد تومان دیگر نیاز است. .

شهلایی با بیان اینکه خط انتقال برق گاوشان به کرمانشاه در زمان بهسازی و نگهداری باید بسته شود، گفت: در این مدت از ظرفیت سراب تگبستان استفاده می شود.

دکمه بازگشت به بالا