توسعه کشور در عرصه‌های گوناگون اقتصادی مدیون فعالیت‌های بی‌وقفه کارگران است

خبر روزانه/ هراسان رضوی مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: توسعه و پیشرفت کشور در بخش‌های مختلف اقتصاد از جمله شهرسازی، پزشکی و غیره به دلیل کار مستمر کارگران و کارفرمایان، کارگران و کارفرمایان موجب شده است. همیشه در شرایط پیچیده اقتصادی نقش کلیدی ایفا می کرد.

حمیدرضا پناه امروز 28 بهمن ماه در سی و سومین جشنواره قدردانی با حضور و تجلیل از کارگران، کارگروه ها، حوزه ها، کانون های سلامت برتر کارگران و کارفرمایان با محوریت سلامت 1400 که در مجتمع فرهنگی ورزشی برگزار شد، گفت: کارگران و کارفرمایان همواره سربازان اقتصادی کشور به شمار می‌روند و تحت هر شرایطی مطیع دستورات مقام معظم رهبری و ملت محترم ایران بودند. در اوایل انقلاب اسلامی، طبقه کارگر و جامعه کارفرمایی هم پیشتاز و هم در فعالیت اقتصادی بودند و در تلاش بودند تا بازدهی تولید را در کشور تضمین کنند و متاثر از آن نشوند.

وی افزود: با وجود تحریم های متعددی که بر کشورمان اعمال شده و با وجود فشارهای شدید اقتصادی، قشر کارگر و کارفرما همگام با اقتصاد و جلوگیری از آسیب به رونق تولید هستند.

مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: توسعه و پیشرفت کشور در بخش های مختلف اقتصاد از جمله شهرسازی، پزشکی و … مدیون فعالیت مستمر کارگران و کارفرمایان است. ایثار قشر زحمتکش و کارفرما به کشور و مقام معظم رهبری ستودنی است. کارگران و کارفرمایان همواره در شرایط سخت اقتصادی نقش اساسی داشته اند.

پناه گفت: خراسان رضوی پتانسیل، منابع و سرمایه انسانی خوبی برای فعالیت اقتصادی دارد. 1007 کارگر، اعضای مجموعه های کارگری و واحدهای تولیدی این استان برای شرکت در سی و سومین جشنواره «قدردانی از نخبگان جامعه کارگری و تولیدی» وزارت تعاون ثبت نام کردند. 85 درصد از کارگران ثبت نام شده خراسان رضوی در این جشنواره مرد و 15 درصد زن هستند. 59 درصد این کارگران در صنعت، 18 درصد در کشاورزی و 23 درصد در خدمات هستند.

مهدی مسکنی معاون وزیر کار، تعاون و تامین اجتماعی نیز در این جشنواره گفت: دولت ها در حال تقویت فعالیت های عملیاتی مردم در بخش های مختلف اقتصاد هستند که این امر فضا را برای رشد و توسعه اقدامات اقتصادی به ویژه بخش خصوصی تنگ می کند. . بخش». است.

وی افزود: شناخت مشکل اولین گام برای حل آن است. دستمزد بسیار پایین کارگران و کارفرمایان یکی از معضلاتی است که اگر به درستی شناسایی و حل نشود مشکلات اقتصادی بیشتری را برای ما به همراه خواهد داشت.

سپس محمدحسین راشانوک، رئیس انجمن کارآفرینان هراسان رضوی، با تاکید بر نقش مهم قشر زحمتکش در رونق اقتصاد، گفت: طبق آخرین بیانات مقام معظم رهبری، توجه کامل به موضوع است.

وی افزود: اکنون هر سازمان و هر مسئولی با دغدغه های منحصر به فرد خود به وظایف خود عمل می کند. وضعیت اقتصادی کنونی که کشور در آن قرار دارد، ممکن است حتی عواقب وخیم‌تری از دوران دفاع مقدس داشته باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا