جزییات حادثه اتوبوس خبرنگاران/اتوبوس فاقد صورت وضعیت و متعلق به کارخانه سیمان بود

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با تشریح تخلفات حادثه اتوبوس اعلام کرد این اتوبوس کار نمی کند و متعلق به کارخانه سیمان است.

سرهنگ هادی امیدوار در گفت وگو با خبر روزانهوی در مورد حادثه اتوبوس خبرنگاران محیط زیست که منجر به کشته شدن خبرنگار خبر روزانه ، مهشاد کریمی و خبرنگار ایرنا ، ریحان یاسینی شد ، گفت: این مورد توسط دستگاه قضایی پذیرفته می شود.

وی با بیان اینکه این اتوبوس در سال 2006 ساخته شده است گفت: طبق تحقیقات ما ، این اتوبوس تست فنی را گذرانده است اما به دلیل اینکه در یک مسیر کوهستانی در حال حرکت بود و اغلب از ترمز استفاده می کرد ، مشکل آن وجود داشت سیستم ترمز. از ترمزهای ثانویه اتوبوس استفاده نکرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با رد این گفته که راننده از جاده فرعی برای دور زدن پلیس راهنمایی و رانندگی در حال رانندگی است ، گفت: “این کاملا اشتباه بود. این اتوبوس از جاده اصلی در حرکت بود و متعلق به کارخانه سیمان و کارگران جنبش.” مسیر به کار خود ادامه می دهد. روز حادثه راننده با پلیس تماس گرفت و اعلام کرد که در حال انتقال سیمان است و با توجه به اینکه این روند سالهاست ادامه دارد ، پلیس نیز آن را تأیید کرد.

امیدوارم ، آیا راننده تخلفی انجام داده است یا خیر؟ وی گفت: تاکنون پلیس تشخیص داده است که راننده مسافران را بدون هیچ گونه وضعیتی سوار و منتقل می کند ، یعنی گزارشی در مورد اینکه اینگونه مسافران چه کسی هستند ارائه نکرده و مسیر وی تغییر کرده است. راننده از یک مسیر کوهستانی عبور کرد و همانطور که گفتم ، به همین دلیل مجبور بود مرتباً از ترمز استفاده کند.

وی ادامه داد: همچنین تخلف دیگر این راننده عدم استفاده از ترمز کمکی بوده است.

عمیدوار افزود: همچنین به نظر می رسد كه مقام محلی از اتوبوس كارخانه سیمان استفاده كرده است زیرا احتمالاً اتوبوس رایگان بوده است. در چنین مواردی ، مقام محلی باید به پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاع دهد كه مسافران این اتوبوس كی هستند. اگر آنها در این باره به ما می گفتند ، ما یک اتوبوس انتخاب می کردیم و همچنین یک تیم همراه برای آن اتوبوس قرار می دادیم.

وی در مورد وضعیت ثبت شده اتوبوس نیز گفت: راننده این اتوبوس اعلام کرد که مسافران آن کارگر کارخانه های سیمان هستند و شاید به دلیل رایگان بودن اتوبوس ، وضعیت اتوبوس را تغییر نداد. این اتوبوس قرار بود مسافت شهر تا کارخانه را طی کند ، اما در این ماموریت مسیر آن تغییر کرد.

وی با بیان اینکه هیچ تست فنی در اتوبوس وجود ندارد ، اظهار داشت: بررسی های ما نشان می دهد که در اتوبوس تست فنی داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا