جزییات سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر/ رونمایی از پوستر

مراسم افتتاحیه پوستر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر ظهر چهارشنبه 5 بهمن ماه با حضور محمود سالاری معاون هنری و فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، مراسم افتتاحیه پوستر جشنواره ظهر چهارشنبه 5 بهمن ماه با حضور «محمود سالاری» معاون فرهنگی و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «محمد اللهاری» برگزار شد. حسن ریاحی رئیس جشنواره، «دبیر جشنواره»، اعضای شورای سیاسی، هیئت انتخاب آثار و گروه‌ها، روسا و دبیران بخش‌های مختلف جشنواره.

در ابتدای این مراسم محمد یاری (رئیس دفتر موسیقی و رئیس جشنواره) با ارائه گزارشی از امور اجرایی جشنواره، گفت: امروز در جلسه مشترکی با اعضای شورای سیاسی، هیئت انتخاب و مدیران هستیم. از بخش های مختلف از خرداد شروع کردند و جلسات مختلفی برگزار کردند.

اللهجاری همچنین از برگزاری نشست هایی برای بخش های تخصصی جشنواره از جمله جایزه باربادوس، جایزه موسیقی و رسانه و جایزه ترانه خبر داد و از برگزیدگان این بخش ها در مراسم اختتامیه معرفی و تجلیل شد.

رئیس دفتر موسیقی افزود: شماره های صحنه سی و هفتمین جشنواره به گونه ای خواهد بود که شماره های پاپ از 5 تا 9 بهمن ماه و بخش غیر پاپ از 5 تا 26 بهمن ماه روی صحنه خواهند رفت. چهارمین و پنجمین باخمن برنامه ای به مناسبت وفات حضرت زینب (س) نخواهیم داشت و مراسم اختتامیه جشنواره در روز پنجم حرداد برگزار می شود.

در ادامه این مراسم، اردوان جعفریان، دبیر بخش بین الملل با ارائه گزارشی از فعالیت های این هیئت گفت: در بخش بین المللی جشنواره امسال، گروه هایی را به موسیقی کلاسیک تغییر داده ایم.

مسعود اللهاری (مدیر کمیته روابط عمومی) نیز در این گزارش گفت: چین، ترکیه، آذربایجان، روسیه، عراق و لبنان.

سعید میرمحمدصادق (دبیر جایزه موسیقی و رسانه) و مسلم نادعلی زاده (دبیر جایزه ترانه) نیز گزارشی از فعالیت ها، هیئت داوران و نحوه برگزاری این دو جایزه ارائه کردند و در ادامه امیرعباس ستایشگر (مشاور اجرایی) جشنواره) در جریان امور اجرایی. قسمت های مختلف جشنواره پرداخت می شود.
شاهین فرهت، دیوید گنجه ای و احمد صدری (اعضای شورای سیاسی جشنواره) از زحمات تیم مدیریتی جشنواره تقدیر و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

حسن ریاحی (دبیر جشنواره) با بیان اهمیت جشنواره موسیقی فجر و تاثیر آن بر هنرمندان جوان، گفت: با توجه به تعطیلی دو ساله اجراهای صحنه ای، دوست دارم جشنواره فرصتی برای غبار زدایی از سازها باشد. و حرکت ایجاد کند.” وی در پایان سخنان خود گفت: به نظرم جشنواره در شرایط فعلی بسیار موجه است.

محمود سالاری (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) پس از شنیدن سخنان حاضران در سخنانی با ابراز امیدواری برای برگزاری باشکوه جشنواره گفت: از همه کسانی که از راهپیمایی حمایت کردند تشکر می کنم. امیدوارم کار ما برکت داشته باشد و با یک اجماع ملی همه در زیر پرچم گفتمانی که هویت ملی ما را شکل می دهد دوباره متولد شویم.

در قسمت پایانی پوستر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، امید عسگری آن را طراحی کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا