جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری هابارآنلاین؛ فریدون اسفی در تشریح جزئیات این خبر گفت: علاوه بر عرضه محصولات باغی و طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی این روستا نیز در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته و به فروش می رسد.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: این جشن در باغی به مساحت 1700 متر مربع برگزار می شود و از همه به این جشن دعوت به عمل می آید.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره برای اولین بار در استان کرمان برگزار می شود، گفت: برگزاری این جشنواره آثار مثبت و انعکاس مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه ارزوه از نظر تحقق ظرفیت های این منطقه دارد. .

این فعال ادامه داد: این جشن اقدامی موثر برای جذب سایر استان ها به منطقه ارزویه و همچنین ساکنان استان های همجوار مانند بندرعباس خواهد بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم این تعطیلات در سال های بعد نیز ادامه داشته باشد و علاقمندان بتوانند از طریق تورهای گردشگری در این تعطیلات شرکت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تامین امنیت و نظم مراسم را موضوع مهمی در برگزاری جشنواره ها دانست و گفت: خوشبختانه این موضوع با همکاری نهادهای ذیربط از جمله رفع شده است. به عنوان فرمانداری، بخشداری، جهاد کشاورزی و ….

این فعال با اشاره به اینکه این رویداد از ساعت 10 روز پنجشنبه 23 مهرماه با حضور سرداران منطقه آغاز و به مدت دو روز میزبان دست اندرکاران خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به دارایی های گردشگری هر منطقه جشنواره های مختلفی در استان کرمان برگزار می شود. . خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شده است.

46

دکمه بازگشت به بالا