جنگی تازه در راه است؟

انتخابات مخرب مجلس ملی فرانسه، اختلافات ترکیه و یونان و همچنین تاثیر ورزش بر شادی انسان – موضوع روزنامه های جهان.

به گزارش خبر روزانه، آنچه در این مقاله می خوانید مروری بر مهمترین عناوین خبری روزنامه های جهان است که توسط آلبرت کوچویی، پیشکسوت رادیو گفته شده است:

کودتای سیاسی

جنگ جدیدی در راه است؟

با پیروزی مخالفان امانوئل ماکرون، روزنامه های فرانسوی همچنان به انتخابات ساختارشکن مجلس ملی فرانسه نگاه می کنند. لوفیگار نوشت: «کودتای سیاسی. مخالفان پیشنهاد ماکرون برای تشکیل دولت وحدت ملی را کودتای سیاسی می خوانند». در مجلس، مخالفان چند گروه تشکیل دادند. امانوئل مکرون در محاصره مخالفان می خواهد در این پیچ و خم زنده بماند. منتقدان پیشنهاد ماکرون برای وحدت ملی را مغایر با فرهنگ سیاسی فرانسه خواندند. غیر ممکن است که تاریخ این را نشان دهد.

عقب نشینی

جنگ جدیدی در راه است؟

روزنامه های جهان نوع اول – اوکراین اولین خبر و عکس روز. روزنامه گاردین نوشت: در میان ویرانی، با آخرین ثبات نیروهای اوکراینی در شهر، عقب نشینی کردند. فرماندار سرودونتسا می گوید نیروهای اوکراینی عقب نشینی کرده اند.

اولین اخبار مالی: پیش بینی اوکراینی ها
روزنامه فرانسوی فیگارو: بازگشت نیروهای اوکراینی و نگاهی به تیتر دوم: هشدار روسیه برای قطع گاز اروپا.
De Volt در آلمان: تبدیل به زغال سنگ برای سوخت آلمان.

آتش در دریا

جنگ جدیدی در راه است؟

آتش در هنگام برداشت محصول بین آتن و آنکارا. این هم نگاه دیگر روزنامه های فرانسوی به آتشی که در خاکستر مانده و اکنون در حال فاش شدن است.
لوموند نوشت: ترکیه و یونان یکدیگر را به نادیده گرفتن توافقات بین المللی و تهدید صلح بین خود متهم می کنند. هر دو عضو ناتو، و اکنون جنگ در اوکراین – فرصتی برای یک دوست برای روشن کردن آتش. اختلافات بالا گرفت. جنگ هزار ساله بین یونان و ترکیه به نظر نمی رسد پایان یافته باشد.

در حاشیه خبر امروز می خوانیم:

لذت های ورزش

جنگ جدیدی در راه است؟

نیویورک تایمز از تحقیقات جدید دانشگاه استنفورد گزارش می دهد که حتی هشت دقیقه و نیم تمرین باعث بهبود خلق و خو می شود. پریدن، دست دادن، بالا و پایین پریدن – در یک تمرین کوتاه سرگرم کننده است. البته اگر این تمرین گروهی باشد تاثیر بیشتری دارد. تحقیقات جدید می گوید که چنین تمریناتی در کاهش درد ناشی از بیماری نیز موثر است. همانطور که شادی ها حرکت می کنند، حرکات باعث شادی می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا