جنگ بقا! – خبر روزانه

هفته سی و سوم لیگ یک در حالی برگزار می شود که 7 تیم مدعی سقوط هستند.

به گزارش خبر روزانه، هفته سی و سوم لیگ یک فوتبال ایران روز پنجشنبه با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف برگزار می شود. تاکنون تکلیف دو تیم صعودی و دو تیم نزولی مشخص شده است. مس کرمان و ملوان بندرانزلی توانستند قهرمان لیگ برتر شوند و شهرداری بوشهر و شاهین به دسته دوم صعود کردند.

این در حالی است که برای مشخص شدن تیم سوم سقوط از لیگ یک، 7 تیم در منطقه سقوط قرار دارند و 2 هفته گذشته برای تعیین تیم سقوط کننده سوم. 4 تیمی که احتمال سقوط دارند برابر هستند و این در هفته 33 بسیار مهم است.

رایکا بابل – سایپا

تیم های شانزدهم و چهاردهم جدول لیگ یک به مصاف یکدیگر خواهند رفت و پیروزی در این دیدار بقای سایپا در لیگ برتر خواهد بود. سایپا که فصل گذشته همراه با مهندسی مکانیک به لیگ دسته اول فوتبال ایران پیوست، نمی خواهد با این تیم به لیگ دسته دوم برود. سایپا در دیدار نخست با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد. سایپا البته یازده هفته است که رنگ پیروزی ندیده و در مازندران کار سختی دارد. از طرفی شاگرد برنده قربانی نیاز مبرمی به این 3 امتیاز دارند و از دست دادن امتیاز در این بازی خانگی پرونده آنها را پیچیده می کند. از 5 بازی اخیر رایکا 2 برد و تساوی کسب کرده است. در جدول رده بندی رایکا با 35 امتیاز در رده شانزدهم و سایپا با 37 امتیاز در رده چهاردهم قرار دارند.

کشک شیراز – شمس آذر قزوین

قشقایی که بعد از هفته سوم به همراه مهدی رجب زاده سرمربی وقت خود در صدر جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت، حالا تنها 4 امتیاز سقوط فاصله دارد و برای بقا در لیگ یک باید در این بازی خانگی پیروز شود. دیدار تیم های دوازدهم و سیزدهم جدول که با 3 امتیاز و 4 امتیاز از خط شانزدهم رایک عقب است، آنقدر حساس است که فاصله دارد. در این دیدار “کشکا” موفق شد با نتیجه 2 بر یک میزبان را شکست دهد.

هر دو تیم در بازی های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده اند. شمس آذر قزوین در 4 بازی اخیر خود رنگ پیروزی ندیده و با 2 شکست و 2 تساوی با 38 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و میزبان با 2 تساوی، 2 شکست و تنها یک پیروزی در 5 بازی اخیر خود با 39 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد. در رتبه دوازدهم قرار دارد.

ویستاتوربین – خیبر خرم آباد

تیم “ویتاتوربینا” که در رده پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد و اولین فصل حضور خود در لیگ یک را تجربه می کند، باید هر سه امتیاز خانگی را مقابل تیم با انگیزه “خیبر خرم آباد” از آن خود کند. خیبر که هفته گذشته چهارم شد، شانس خود را برای صعود به لیگ برتر از دست داد و اکنون دو بازی بزرگ برای تکمیل لیگ پیش رو دارد. “ویستا توربین” که با 37 امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد، در 7 بازی اخیر تنها یک پیروزی کسب کرده و 3 تساوی و 3 شکست حاصل این تیم تهرانی بوده است. با توجه به تقابل ویستاتوربین و ملوان در هفته گذشته که ملوان برای قهرمانی در لیگ برتر می جنگد، دیدار بی انگیزه مقابل خیبر می تواند فرصت خوبی برای بقای دومین نماینده تهران در لیگ یک باشد.

هم شهرداری آستر با 6 امتیاز از رایکی، به دلیل شکست در هر دو بازی از این تیم مازندرانی کاندیدای سقوط است، اما شاگردان رافت در 2 بازی خود تنها یک امتیاز می خواهند و باید در این 2 هفته اتفاقات شگفت انگیزی بیفتد تا این تیم نیمه شب سقوط کند. بیرون دومی سقوط خواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا