حضور ۳۰ هزار پلیس در مرزها برای ارائه خدمت به زائران اربعین

فرمانده کل نیروی انتظامی در حاشیه رزمایش یگان ویژه از حضور 30 ​​هزار نیروی انتظامی در مرزهای رسمی برای خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

به گزارش خبر روزانه سردار حسین اشتری وی در حاشیه برگزاری دوره آموزشی پنج تن از کارکنان یگان های ویژه عبا و اربعین حسینی در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) گفت: انجام امور این رزمایش به منظور آموزش همکاران در یگان های ویژه جهت ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین و عاشقان حسینی می باشد.

فرمانده انتظامی کشور خاطرنشان کرد: بیش از 30 هزار کارمند برای خدمت رسانی به زائران در مرزها حضور خواهند داشت که 12 هزار نفر از یگان های ویژه از امروز کار خود را آغاز کرده و در مرزها مستقر خواهند شد.

وی تصریح کرد: همکاران پلیس راهنمایی و رانندگی و یگان ویژه آماده ارائه خدمات به زائرین در امور امنیتی و مساعدت در امور شهروندان به همراه پلیس گذرنامه، مرزبانی و سایر پلیس های متخصص هستند.

اشتری با اشاره به اینکه پهپادها و بالگردها با ارائه اطلاعات به همکاران آماده هستند تا تردد زائران را تسهیل کنند، افزود: در خصوص گذرنامه نیز توافقاتی با مقامات عراقی انجام شده است تا افرادی که گذرنامه آنها با آنلاین تمدید پلیس منقضی شده است، بتوانند تردد کنند. و زائران نگران این موضوع نباشند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و توان خود برای تامین امنیت و تردد زائران تلاش می کند و آمادگی کامل برای عبور از دروازه و تامین امنیت مرزها را دارد، گفت: توافقی صورت گرفته است. با پلیس عراق رسیدیم که گیت در مرز ماست و باید در آن سوی مرز افزایش یابد تا با افزایش گیت ها در عراق مشکلی برای تردد زائران پیش نیاید و این موضوع باعث می شود. تسهیل شود.

با بیان اینکه بر اساس تعداد زائران نیروها تقسیم بندی شدند افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی آماده خدمت رسانی به زائران، مرزبانان آماده خدمت رسانی به زائران و مرزبانی آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

اشتری درباره صدور گذرنامه نیز گفت: یک سال قبل از شیوع کرونا، گذرنامه موقت صادر شد. در همین راستا امسال نیز نمونه هایی به عراق ارسال شد و وزارت کشور و فرماندهی پلیس این کشور بر موضوع نظارت دارند.

وی با بیان اینکه ما مهمانان را تشویق می کنیم حضور و پیاده روی در مرزها را به زمانی که هوا سردتر است موکول کنند.

رئیس پلیس کشور در خصوص مدت اعتبار گذرنامه زائران اربعین گفت: بر اساس توافق با پلیس عراق مقرر شد گذرنامه های منقضی شده با تمدید مدت زمان مجاز تردد زائران زمینی، هوایی و دریایی را داشته باشند. آنلاین پلیس

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی همچنین درباره استفاده از بالگرد و پهپاد در فراج گفت: استفاده از تجهیزات و امکاناتی مانند بالگرد، پهپاد و مراکز نظارت تصویری برای تسهیل تردد زائران استفاده می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا