حفر تونل در خانه‌ برای یافتن شی‌ء تاریخی

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از دستگیری مردی که در حین حفاری غیرمجاز تونل 30 متری در یک ساختمان مسکونی حضور داشت، خبر داد.

به گزارش خبر روزانه، سرهنگ معتبی نوری در این خصوص گفت: با توجه به مشاهده قطعات سفال و آجر در بازرسی اولیه از محل گودبرداری و فرار صاحب ملک، پرونده به مراجع قانونی ارجاع شد. عوامل برای تکمیل “.

یک افسر پلیس افزود: به دلیل وجود قطعات سفالی در محل گودبرداری و فرار مالک، احتمال خروج ارزش تاریخی از محل کاوش وجود دارد که پس از کاوش به مراجع انتظامی و قضایی اعلام می شود. . پرونده تمام شده است.»

وی افزود: این مرد که در محل حفاری های غیرمجاز حضور داشت با حضور نیروهای امنیتی و ماموران کلانتری 131 دستگیر شد.

به گفته سرهنگ نورا، این تونل با استفاده از آسانسور، بیل، کلنگ و انبار حفر شده است.

یک تونل در خانه حفر کنید تا یک مکان تاریخی پیدا کنید

فرمانده حوزه حفاظت اداره کل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران افزود: با توجه به عمق حدود 30 متری تونل حفاری شده، خطرات احتمالی ناشی از تجمع گازهای کشنده و مخرب وجود دارد. نیز مورد مطالعه قرار گرفته است.”

محسن سعادتی مدیر پایگاه ملی ری نیز در بازدید از این تاسیسات گفت: سفال های به دست آمده مربوط به دوران اسلامی و به احتمال زیاد سلجوقی است. به نظر می رسد که قطعات کوره های آجرپزی سلجوقی که از آجر ساخته شده اند، بخشی از ساختمان های مسکونی است که توسط حفاران آسیب دیده است.

یک تونل در خانه حفر کنید تا یک مکان تاریخی پیدا کنید

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا