حمایت آمریکا از امارات با استقرار جنگنده‌های اف۲۲

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال فرانک مکنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) روز سه شنبه گفت از تجهیزات نظامی برای مقابله با تهدید دفاع از یمن در برابر انصارالله استفاده شده است.
ارتش آمریکا در حالی که واشنگتن می‌گوید تلاش می‌کند به جنگ یمن پایان دهد، افزود: آمریکا طی چند هفته آینده یک اسکادران از جنگنده‌های F-22 را در امارات مستقر خواهد کرد.

فرمانده شرکت سنتکام که کشورش عامل بحران کنونی و جنگ یمن است، گفت: این کمک یک دوست به دوست دیگر در زمان بحران است.

مکنزی مدعی شد که هدف از این اقدامات تقویت قابلیت‌های دفاع هوایی امارات است که ماه گذشته چندین بار توسط پهپادها و موشک‌های انصارولا مورد حمله قرار گرفت.

وی همچنین گفت که ایالات متحده با شرکای منطقه ای و جهانی برای یافتن “راه حل های موثر” برای جلوگیری از حملات پهپادها قبل از پرواز آنها کار می کند.

مکنزی گفت: “ما می خواهیم قبل از پرتاب هواپیماهای بدون سرنشین روی مبارزه با آنها کار کنیم.” چنین سیستمی می تواند پرتاب هواپیماهای بدون سرنشین را تشخیص دهد، آنها را ببیند و پرواز آنها را مختل کند.

ارتش آمریکا همچنین از استقرار سامانه های موشکی تاد برای رهگیری موشک ها و پهپادهای پرتاب شده توسط انصارالله یمن استقبال کرد.

پیشتر لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با ولیعهد امارات از تصمیم واشنگتن برای انتقال جنگنده های نسل پنجم به منطقه برای کمک به امارات به بهانه مقابله با تهدیدات خبر داده بود.

جان کربی سخنگوی پنتاگون به محمد بن زاید آل نهیان وزیر دفاع آمریکا گفت که اقدامات مختلف پنتاگون در حمایت از امارات از جمله شناسایی، همکاری دفاع هوایی و غرق شدن ناوشکن یو اس اس کول در ابوظبی آزمایش شده است.

311311

دکمه بازگشت به بالا