حملات هوایی رژیم صهیونیستی به حماه و طرطوس سوریه+ عکس و فیلم

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، منابع اطلاعاتی از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به طرطوس واقع در غرب سوریه خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که صدای چندین انفجار در اطراف «مسیاف» واقع در حماه شنیده شد. سانا اما اشاره ای به حمله هوایی رژیم صهیونیستی نکرد، اما گزارش داد که سامانه دفاعی سوریه موشک های متجاوز را رهگیری کرده است.

فیلم زیر از حمله به مصیاف منتشر شد:

کانال تلگرامی سابرین نیوز نیز گزارش داد که این انفجارها به دلیل حملات هوایی رژیم صهیونیستی رخ داده و نیروی هوایی سوریه موفق به دفع این حملات شده است.

سابرین همچنین اعلام کرد که سامانه دفاعی سوریه موفق شد با اهدافی در ریف حماه مقابله کند.

خبرنگار روزنامه الوطن حاضر در طرطوس گزارش داد که بر اثر حملات رژیم صهیونیستی آتش سوزی گسترده ای در روستای البریج در ریف طرطوس رخ داد و خودروهای آتش نشانی به این منطقه اعزام شدند.

وی ویدئوی زیر را از این حملات و آتش سوزی های دسته جمعی منتشر کرده است:

خبرنگار شبکه الاخباریه مستقر در حماه از زخمی شدن دو غیرنظامی در حملات هوایی در مصیاف خبر داد. تعداد قربانیان این حملات هنوز قطعی نیست.

یک منبع نظامی در وزارت دفاع سوریه به تشریح جزئیات این تجاوز پرداخت و گفت: پدافند هوایی ما عصر امروز حوالی ساعت 19:15 با حمله هوایی اسرائیل که از دریای جنوب غربی استان طرطوس انجام شد، مقابله کرد.

وی تصریح کرد: حملات رژیم صهیونیستی به شهرهای اطراف حماه و طرطوس نیز انجام شد و اکثر راکت های شلیک شده سرنگون شد و این مناطق تبدیل به منطقه شدند.

منابع خبری در 23 اوت از فعال شدن سامانه دفاعی در طرطوس و دمشق در جنوب سوریه خبر دادند. این سامانه ها پس از حملات صهیونیست ها فعال شدند.

در همین حال، یک منبع نظامی سوری در اخبار تکمیلی درباره این حمله گفت: دشمن اسرائیلی از جنوب شرق بیروت چندین راکت به مناطق ریف دمشق شلیک کرد.

به گفته این منبع، همزمان با این حمله، حمله دیگری از دریا انجام شد که پس از آن مناطقی در جنوب طرطوس گلوله باران شد، اما پدافند هوایی ارتش سوریه موشک ها را منحرف و تعدادی از آنها را ساقط کرد. آنها وی گفت که در نتیجه این حمله سه سرباز کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

تیرماه گذشته رژیم صهیونیستی شهر الحمیدیه در جنوب طرطوس را مورد حمله موشکی قرار داد. این حمله چند راکتی از فراز دریای مدیترانه در غرب طرابلس به چندین مزرعه مرغ در اطراف شهر حمیدیه در جنوب طرطوس اصابت کرد و در این حمله دو غیرنظامی از جمله یک زن مجروح شدند و خسارات مالی به بار آوردند.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تروریستی تکفیری در حال جنگ با دولت سوریه حمایت می کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها تامین تسلیحات و مهمات ساخت فلسطین اشغالی از گروه های تروریستی مستقر در سوریه را کشف کرده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی به طور متناوب به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه با نقض حریم هوایی لبنان و یا از طریق بلندی های جولان اشغالی حمله موشکی می کنند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها از نقض قطعنامه های سازمان ملل و نقض روزانه حریم هوایی لبنان توسط رژیم صهیونیستی خبر داده اند.

تکمیل…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا