خراسان رضوی سرزمین کارآفرینی و نوآوری‌ها است

خبر روزانه / خراسان رضوی معاون وزیر امور اقتصادی ، تعاون ، کار و حمایت اجتماعی وزیر کشور با اشاره به اینکه “کارآفرینان جهت اقتصاد و ایجاد شغل ، ایجادکننده فرصت های جدید و ثروت جامعه هستند” ، گفت: این خود جایگاهی دارد.

حاجت الله میرزایی امروز ، 10 ژوئن ، در سیزدهمین جشنواره بزرگداشت کارآفرینان برتر خراسان رضوی اظهار داشت: اقتصاد کشور سخت ترین دوره قرن در سال های 1998 و 1999 را پشت سر گذاشته است. تحریم های بی سابقه و بحران تاج جهانی فشار شدیدی بر اقتصاد ایران وارد کرده است. نزدیکترین همسایگان و شرکای تجاری کشور به دنبال تحریمهای اعمال شده علیه ایران ، ارز حاصل از صادرات برق را به ما پس نداده اند و ما در حال بازگرداندن ارز حاصل از صادرات هستیم.

وی افزود: حل مشکلات اقتصاد کشور یک گفتگوی جهانی و دستیابی به توافق با برجام است ، کشور باید راهی را که منجر به عادی شدن روابط تجاری و اقتصادی می شود طی کند و شرایط لازم را در این زمینه فراهم کند ، در غیر این صورت توافقی صورت نخواهد گرفت با هیچ کشوری اجرا شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی ، تعاون ، کار و حمایت اجتماعی وزیر کشور با اشاره به توجه دولت به بنگاه های اقتصادی گفت: در سال 1999 با وجود همه محدودیت ها و موانع ، دولت حدود 40 هزار میلیارد تن برای کمک به بنگاه های اقتصادی اختصاص داد. متأسفانه ، دلیل عدم پیشرفت چشمگیر بنگاه های اقتصادی ، فشار زیاد بر کشور و عدم حمایت مالی و سیاسی بود.

میرزایی افزود: کارآفرینان جهت اقتصاد و ایجاد اشتغال ، سازندگان جامعه ای از فرصت ها و ثروت های جدید هستند و درست است که آنها در تلاشند ثروت خود را افزایش دهند ، اما این مرحله در نهایت باعث تولید اقتصادی و جامعه می شود. و قدرتمند “

وی همچنین با بیان اینکه مشهد در زمینه هوش شهری رتبه اول را دارد خاطرنشان کرد: خراسان رضوی سرزمین کارآفرینی و نوآوری است که بسیاری از صنایع بزرگ ملی را در خود جای داده است. مشهد در زمینه تولید برنامه های کاربردی و نرم افزاری بعد از تهران در رتبه اول هوش شهری و رتبه دوم کشور قرار دارد.

در ادامه مراسم ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی مرتضی اشرفی خاطرنشان کرد: کارآفرینی یک رویکرد استراتژیک در نظام اقتصادی کشور و صحت آن است که منافع و رویکرد انعطاف پذیر ایجاد می کند. در سال 1400 ، ما از عنصر کارآفرینی برای تقویت سیستم برنامه ریزی اقتصادی استفاده کردیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه ، افزود: در بخشهای مختلف آیین نامه و بودجه ، برنامه های خوبی برای سال 1400 تدوین شده است. یک ستاد استراتژیک برای حمایت و از بین بردن تولید به دستور استاندار با مشارکت بخش خصوصی و اعضای دادگستری و قوه مقننه در استان ایجاد شد. ما همچنین بانک ها را موظف به ارائه مجوز و هدایت و اجرای ظرفیت برای گسترش تولید می کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا