خراسان شمالی آمادگی فعال کردن بازارچه های مرزی را دارد

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به آمادگی این استان برای تشدید بازارچه های مرزی گفت: درخواست ما از دستگاه دیپلماسی این است که با تشدید این بازارچه ها به رونق اقتصادی منطقه و مرزنشینان دو کشور کمک کنند.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در یادواره شهدا گفت: در ماه مبارک رمضان موفق شدیم به استان خراسان شمالی که بیش از 3 هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کردیم، سفر کنیم. مردم.

وی با اشاره به اینکه بحمدالله خراسان شمالی یکی از امن ترین و آرام ترین استان های کشور است، افزود: اعتقادات مذهبی و منویات مردم معزز استان و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی باعث شده است که شاهد باشیم. امنیت در این استان بسیار خوب است.»

جانشین فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه شاهد انسجام و وحدت بسیار خوبی بین مسئولان و همکاری خوب با پلیس در این استان هستیم، گفت: در استان خراسان شمالی مرزهای بسیار خوب و آرامی داریم و درخواست ما دیپلماتیک است. دستگاهی برای ارتقای رونق اقتصادی مرز دو کشور با فعال سازی بازارچه های مرزی.

وی با اشاره به اینکه مرزنشینان ارتباط تاریخی و فرهنگی بسیار خوبی دارند، گفت: همکاری کامل خود را در بحث اقدامات انتظامی برای تشدید بازارچه های مرزی اعلام می کنیم.

سردار رضایی با بیان اینکه یکی از آفت های اقتصادی معضل قاچاق است، افزود: در سال گذشته اقدامات بسیار مطلوبی در بحث قاچاق انجام شد و در سال جدید نیز این اقدامات ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته گروه های زیادی در حوزه کالای قاچاق منحل شدند که پس از تشکیل پرونده متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند و امسال موضوع مبارزه با کالای قاچاق در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده عالی رتبه نیروی انتظامی کشور نیز به مشکل راهزنان اشاره کرد و گفت: آنها مشمول قانون خواهند شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا