درس بزرگ آنچلوتی به مربیان ایرانی

آنچلوتی پس از شکست بسیار سنگین و سنگین از رقیب دیرینه خود، درس بزرگی به هر مربی ایرانی که به دنبال بهانه های واهی است، داده است.

به گزارش روزنامه خبر روزانه اخبار ورزشی وی نوشت: رفتار مربی باتجربه رئال مادرید را با رفتار برخی مربیان ایرانی مقایسه کنید که در صورت شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان.

“بارسلونا” در ورزشگاه خانگی “رئال” چهار گل به ثمر رساند و حداقل چهار گل را از دست نداد تا انتقام شکست های قبلی شاگردان آنچلوتی را بگیرد. هواداران “بارسلونا” باور نمی کردند که تیمشان با این بازی خوب و با نتایج خیره کننده از سد “رئال” بگذرد، اما شاگردان ژاوی دست به کاری زدند و کریستیانو و همه توجه ها را به خود جلب کردند. آنچلوتی پس از این بازی بدون عذرخواهی به سادگی گفت: من مسئول این شکست هستم اما از شما می خواهم که از این شکست بحران ایجاد نکنید. چون به روال همیشگی باز خواهیم گشت.

رفتار مربی باتجربه رئال مادرید را با رفتار برخی مربیان ایرانی مقایسه کنید که در صورت شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان. مربیان ایرانی معمولاً داور، فدراسیون، وزارت ورزش و عوامل دیگر را مقصر باخت می دانند و هرگز خود را مقصر نمی دانند. از سوی دیگر آنچلوتی پس از شکست بسیار سنگین و سنگین مقابل رقیب دیرینه خود، درس بزرگی به تک تک مربیان ایرانی به دنبال بهانه های واهی داده است.

البته این مربی با تجربه ای که دارد می تواند بار دیگر رئال را به تیمی به همان اندازه خوب و شکست ناپذیر تبدیل کند. اولین قدم این است که مربی اشتباهات خود را اعتراف کند که آنچلوتی آن را پذیرفته است، بنابراین امید زیادی وجود دارد که او تیمش را بازگرداند. برخلاف مربیان ایرانی که قدم اول یعنی اعتراف به اشتباهات و ضعف های خود را بر نمی دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا