اجتماعی

درویشیان: تمامی دستگاه‌ها پیگیر اجرای قانون جوانی جمعیت هستند

درویشیان: تمامی دستگاه‌ها پیگیر اجرای قانون جوانی جمعیت هستند

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه همه دستگاه پیگیر اجرای این قانون هستند، گفت: قانون جوانی جمعیت، قانونی محکم و جدی است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ جلسه نمایندگان قرارگاه‌های جوانی جمعیت دستگاه‌های مختلف با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور عصرسه شنبه ۲۸ آذرماه برگزار شد.

شکیبا محبی تبار دبیر ستاد ملی جمعیت در مشروح این جلسه از اقدامات و وظایف قرارگاه جوانی جمعیت دستگاه‌های مختلف گزارش داد و پیشنهاد‌هایی را برای تقویت قانون جوانی جمعیت بیان کرد.

حجت‌الاسلام حسن درویشیان در این نشست تصریح کرد: جوانی جمعیت موضوع مهمی است. رهبر معظم انقلاب در سفر به استان خراسان شمالی مساله جمعیت و بحران جمعیت را مطرح کردند و در مناسبت‌های مختلف هم بر موضوع جوانی جمعیت بار‌ها تاکید شده است و ایشان به همه قوای کشور تذکر داده اند که این مساله جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه قانون جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ تدوین و توسط حجت‌الاسلام رئیسی برای اجرا ابلاغ شد، گفت: قانون جوانی جمعیت، قانونی محکم و جدی است و کمتر قانونی به این شکل است که مدت آزمایشی را ۷ سال تعیین کرده باشد و به نظر علت این است که آن زمان بر اساس بررسی کارشناسان فرصت جبران جوانی جمعیت که ۷ سال بود. اکنون دو سال آن را سپری کردیم امیدواریم در فرصت پنج ساله بتوانیم به استناد قانون جبران کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه همه دستگاه پیگیر اجرای این قانون هستند، گفت: کمتر قوانینی داریم که این چنین ضمانت اجرایی محکمی داشته باشد.

درویشیان گفت: حسب دستور حجت‌الاسلام رئیسی دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور هم به کمک دوستان در ستاد جوانی جمعیت برای پیگیری اجرای این قانون پیوست تا از این اندک فرصت برای جبران حداکثری استفاده شود.

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا