در قم چه خبر است؟

خبر این بود: هفته گذشته 3000 کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه(س) مراجعه کردند. تاکنون هیچ یک از کودکان بیمار و این شش کودک فوت شده به ویروس کرونا مثبت نشده اند.
آمار دقیقی وجود ندارد که چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و مطب های دیگر مراجعه کرده اند. اما شکی نیست که این آمار بیش از آمار حضور و غیاب تنها بیمارستان کودکان قم است. با جمع آوری آن، عمق فاجعه واضح تر می شود.
مجید محبی با اشاره به فوت 6 کودک در قم در هفته گذشته گفت: این کودکان در مرکز ویژه کودکان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بستری شدند. ️
وی افزود: فوت شدگان بیماری هایی با علائم تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک داشتند و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون درمان علوم پزشکی کوما نوع بیماری و ویروسی که فرزندان کوما به آن مبتلا شده اند را نگفت!
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان نسوان نور به دلیل مسمومیت تنفسی راهی بیمارستان شدند که هنوز علت این حادثه گزارش نشده است. چنین مسمومیت های تنفسی در برخی مراکز آموزشی دیگر نیز اتفاق افتاده است
در عوض در خبرها آمده بود که فردی ناشناس موتورسیکلت به دو دانش آموز شلیک کرده و متواری شده است. آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و ماجرای این دو طلبه را به ایشان گفت.
6 آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که ضاربان ناشناس پیش از ظهر امروز چهار کشیش را با جسم تیز مجروح کرده اند.
در هفته های اخیر، برخی رسانه های اجتماعی و محافل خبری به تغییر فرماندار کوما اشاره کرده اند.

#سرمقاله روزنامه 28 آذر 19 دی

دکمه بازگشت به بالا