دستگیری اراذل و اوباش خشن و فروشنده سلاح سرد در پایتخت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به مهمترین پرونده های پلیس پیشگیری در روزهای اخیر از دستگیری سارق سیار قاپ، عوامل تخریب خودرو در نازی آباد، فروشنده سلاح سرد و … خبر داد. کشف 30 فقره سرقت لوازم جانبی خودرو

به گزارش خبر روزانه، سرهنگ جلیل موکفایی درباره دستگیری سارق تلفن همراه در مسعودیه گفت: در پی چندین فقره سرقت گوشی تلفن همراه در منطقه مسعودیه تهران، رسیدگی به این مشکل و دستگیری سارق در دستور کار قرار گرفت. دستور کار کارگروه کلانتری از این مکان

وی ادامه داد: ماموران در حین گشت زنی به یک دستگاه موتورسیکلت کلیک مشکی در تعقیب عابران مشکوک شدند. در این حادثه ماموران این کلانتری متهم را زیر نظر داشتند و در همین حین سارق قصد سرقت گوشی تلفن همراه این شهروند را داشت که با هوشیاری شهروند موفق به سرقت آن نشد. ماموران با مشاهده صحنه بلافاصله وارد عمل شده و در یک عملیات هماهنگ پلیسی موتورسیکلت را متوقف و سارق را دستگیر کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به کشف دو گوشی تلفن همراه در اختیار متهم گفت: از متهم 25 ساله دو گوشی مسروقه کشف شد. وی همچنین در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد و 10 نفر از مالباختگان متهم را شناسایی کردند.

مکوفهی با اشاره به ادامه روند تحقیقات در این پرونده گفت: تحقیقات تکمیلی برای شناسایی جرایم احتمالی متهم و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

دستگیری اراذل و اوباشی که برای قدرت نمایی خودروها را تخریب کردند

رئیس پیشگیری پایتخت در خصوص دستگیری عوامل انهدام چهار خودرو در منطقه نازی آباد گفت: پس از اعلام درگیری و رعب و وحشت در منطقه نازی آباد، بلافاصله ماموران پلیس آگاهی منطقه نازی آباد. اقداماتی انجام داده و راهی محل حادثه شدند.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در محل با دو اراذل و اوباش بومی مواجه شدند که با قدرت نمایی و درگیری با شهروندان، خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان را تخریب می کردند. متهم با دیدن پلیس به سمت ماموران حمله ور شد و در نهایت هر دو متهم خلع سلاح و دستگیر شدند. شرکت کنندگان 33 ساله به جرم هولیگانیسم، خرابکاری و ارعاب مجرم شناخته شدند.

موکوهی افزود: در تحقیقات انجام شده چهار دستگاه خودرو در این زمینه منهدم شد و صاحبان این خودروها شناسایی شدند. متهمان نیز برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شدند.

دستگیری دلال اسلحه در غرب تهران

مکوفهی درباره دستگیری فروشنده سلاح سرد در پایتخت گفت: ماموران کلانتری آزادی با جمع آوری اطلاعات و انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی فردی که در غرب تهران اقدام به خرید و فروش سلاح می کرد، شدند. محل متهم نیز مشخص شد و اقداماتی در این زمینه انجام شد.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در مخفیگاه وی متهم را در محل دستگیر کردند. در بازرسی از محل یک قبضه سلاح سرد و یک قبضه سلاح سرد ( قمه ) کشف و متهم برای بازجویی به کلانتری منتقل شد.

مووفحی با اشاره به سابقه کیفری متهم گفت: وی در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد. همچنین شفاف سازی جزئیات این پرونده و جمع بندی آن همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.

30 فقره سرقت لوازم خودرو کشف شد

مکوفهی با اشاره به کشف 10 فقره سرقت لوازم جانبی خودرو گفت: وقوع چندین فقره سرقت لوازم خودرو در منطقه هزانه تهران منجر به رسیدگی به پرونده و دستگیری سارق یا سارقان شد. در دستور کار گروه عملیاتی پلیس آگاهی خزان. به همین دلیل پلیس گشت های هدفمند را افزایش داد تا اینکه روز گذشته ماموران به مردی که در نزدیکی خودروهای پارک شده پرسه می زد مشکوک شدند.

وی ادامه داد: ماموران کلانتری با احتیاط وی را زیر نظر گرفتند و متوجه شدند متهم قصد دارد درب خودروی یکی از شهروندان را باز کند. با مشاهده این ماجرا بلافاصله پلیس وارد عمل شد و سارق را دستگیر کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در بازرسی اولیه از خودروی متهم که در فاصله دور پارک شده بود، بسیاری از لوازم جانبی خودرو از قبیل باتری، ضبط و نوار، تابلوهای ضبط و تعداد زیادی کلید به سرقت رفت. و کلیدهای آن پیدا شد و به جرم خود اعتراف کرد و مرتکب 30 فقره سرقت لوازم خودرو شد.

وی با اشاره به اعترافات تکمیلی متهم گفت: سارق تاکنون به 10 فقره سرقت مشابه دیگر اعتراف کرده و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی جرایم احتمالی متهم و سایر مالباختگان پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا