حوادث

دستگیری کلاهبردار سریالی خرید خودرو در شادگان

خبر روزانه/خوزستان  فرمانده انتظامی شادگان از دستگیری کلاهبردار خرید خودرو با رسید جعلی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید قاسم موسوی اظهار کرد: در پی‌گزارش کلاهبرداری‌های سریالی خرید خودرو توسط مردی جوان با رسیدهای جعلی، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ شادگان قرار گرفت.

به گزارش خبر روزانه به نقل از پلیس، وی افزود: در بررسی اظهارات یکی از شاکی‌های پرونده مشخص شد خودروی خود را برای فروش در یکی از سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی آگهی کرده و فردی به وی پیام داده و پس از چانه‌زنی بر سر قیمت، خودرو را مورد معامله قرارداده و با پرداخت الکترونیکی وجه معامله و دریافت وکالت‌نامه، خودرو را تحویل گرفته است در حالی که تاکنون وجهی به حساب فروشنده واریز نشده است.

موسوی تصریح کرد: ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ شادگان با تحقیقات میدانی و اقدامات پلیسی متهم را شناسایی و در عملیاتی وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شادگان گفت: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیس تاکنون به پنج فقره کلاهبرداری خودروی شهروندان با رسید گاهی جعلی و فروش آن‌ها اعتراف کرد.

وی افزود: از شهروندان می‌خواهیم با فعال‌سازی سامانه پیامک حساب بانکی، از انجام هرگونه تراکنش بانکی و دریافت یا برداشت از حساب بانکی مطلع شوند و قبل از تحویل کالا، حتما مطمئن شوند که این پیامک از سوی بانک و با سرشماره بانک برای آن‌ها ارسال شده است. 

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا