دمشق: تصمیم تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب، اشتباه و غیرقانونی بود

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که سوریه از همه برای برقراری روابط مناسب استقبال می کند.

به گزارش خبر روزانه ، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، ایمن سوسن ، معاون وزیر خارجه سوریه گفت: هر کاری که سوریه انجام می دهد بر اساس اصول آن است و به مردم خود خدمت می کند و هیچ طرفی برای جلب رضایت او وجود ندارد.

وی در مورد وجود روابط اعلام شده و اعلام نشده با سایر کشورها در رابطه با توسعه روابط گفت: تغییر سطح روابط بین دیگر کشورها و سوریه نشانه جدیدی از یک تغییر کلی و تمایل به ایجاد فضایی از صلح در عرصه بین المللی. ” بین المللی و سوریه تحت تأثیر قرار گرفته است.

دکتر ایمن سوسن در مصاحبه با شبکه خبری المنار گفت: سوریه از اتحادیه کشورهای عربی خارج نشده است تا به آن بازگردد. تصمیم به تعلیق عضویت سوریه اقدامی اشتباه و غیرقانونی بود.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت که این فضای مثبت پس از دیدار ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهور روسیه در ژنو در اواسط ماه ژوئن ایجاد می شود.

ایمن سوسن گفت: “هرگونه تغییر در صحنه با پیروزی سوریه با کمک متحدانش بر پروژه آمریکا مرتبط است که منافع اسرائیل را تامین می کرد.”

معاون وزیر امور خارجه سوریه خاطرنشان کرد که رئیس جمهور سوریه و پادشاه اردن در مورد تماس ها و دیدارهای مقامات سوری و اردنی در عمان و نیویورک گفتگوی تلفنی انجام دادند و وضعیت عادی روابط بین دو کشور برادر را نشان دادند.

وی گفت: “دموکراسی آمریکایی به معنای تحمیل آزادی به دیگران است.”

سوزان با بیان اینکه هرگونه بهبود روابط بین کشورهای منطقه یک موضوع مثبت است ، خاطرنشان کرد: سوریه می خواهد روابط با کشورهای عربی در بهترین شرایط باشد.

ایمن سوسن تاکید کرد که سوریه در آستانه پیروزی نهایی در جنگ جهانی است که در 10 سال گذشته با آن روبرو بوده است.

وی تاکید کرد: آزادسازی بسیاری از خاک سوریه از تروریسم و ​​شکست تروریست ها و شکست پروژه غرب علیه سوریه یک پیروزی واقعی برای مردم سوریه است.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: با شکست پروژه آمریکایی ، حضور نظامی آمریکا دیگر به نفع این کشور نیست.

ایمن سوسن در مورد اشغال بخشی از خاک سوریه توسط ترکیه بر لزوم خروج کامل ترکیه از سوریه تاکید کرد و گفت که این حضور اشغالگرانه و غیرقانونی است و سوریه حق دارد مناطق خود را مطابق کنوانسیون ها و قوانین بین المللی آزاد کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا