دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) محور وحدت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی اصغر دریایی شامگاه شنبه در هفتمین رویدادملی آواها و نواهای رضوی که درمحل مجتمع فرهنگی وهنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: مردم کردستان به امام رضادوستی و امام رضاشناسی نامدار و شهره هستند و این مراسم معنوی امشب نشان از مودت و محبت مردم این خطه از ایران زمین به امام رضا (ع) است.

وی افزود: مردم کردستان با حضور در مرقد مطهر امام رضا (ع)، این بارگاه عظیم را به عنوان ملجأ و پناه خویش در نظر دارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد: در حال حاضر پیشرفت‌های مادی زیادی در عرصه‌های مختلف اتفاق افتاده است که به واقع غیرقابل تصور است، آیا این پیشرفت‌ها در عرصه معنوی نیز اتفاق افتاده است؟ و آیا در همین حد و اندازه در عرصه های معنوی و خداخواهی نیز پیشرفت صورت گرفته است.

وی ضمن قدردانی از مردم و حاضرین در این مراسم به ویژه حضور نماینده مردم استان در خبرگان رهبری حاج ماموستا رستمی را قدر دانسته و اذعان داشت: آسیب‌های اجتماعی و بیماری های فرهنگی زیادی جامعه را زجر می‌دهد و ناشی از دوری از معنویت و خداخواهی است و این مجلس ذکر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: اگر درد و آسیبی وجود دارد بایستی درمان دردها و آسیب های اجتماعی و فرهنگی را از داروخانه قرآن و اهل بیت (ع) جستجو کرده، بدون شک هر دردی درمانی دارد.

وی برگزاری این رویداد را بهانه‌ای برای دور هم جمع شدن دانسته و بیان کرد: مجالس معنوی دلها را جلا می‌دهد و نور قرآن و اهل بیت (ع) را بر دل ها می‌تاباند.

دریایی اظهار کرد: شما اهل طریقت رسالت سنگینی دارید و بایستی رفتار و کردار متفاوتی داشته باشید از نظر اخلاقی سرآمد و خوشرویی را در خود تقویت کنید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در کنار برنامه‌های فرهنگی و هنری برنامه‌های دینی زیادی هم برگزار می کند در همین راستا پنجشنبه هفته قبل در شهرستان دهگلان کنگره ماموستا عبدالله باشماق با حضور هزاران نفر برگزار کردیم و در سروآباد نیز به زودی همایش «ملا مصطفی بیسارانی» را برگزار خواهیم کرد.

گفتنی است؛ در هفتمین رویداد ملی آواها و نواهای رضوی استان کردستان پنج گروه دف نوازی و مولودی خوانی همراه با یک گروه از مشهد مقدس تا پاسی از نیمه شب به ذکر مناقب حضرت رسول (ص) و اهل بیت (ع) پرداختند.

در پایان این مراسم از گروه های فعال دف نوازی و مداحی شهرستان سنندج با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل و قدردانی شد.

دکمه بازگشت به بالا