دومین کنگره بانوان تأثیرگذار در یزد برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آنلاین | بانوان | خبرگزاری

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهران فاطمی استاندار یزد ظهر پنجشنبه در مراسم تقدیر از خانواده‌های خوش جمعیت و بانوان تأثیر گذار به مناسبت روز خانواده، با بیان اینکه در هر بنای استوار شده در استان و کشور رد پای بانوان وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه در انقلاب اسلامی نیزحقوق بانوان مدنظر جدی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد اساتید دانشگاه‌ها، ۳۴ درصد اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی، ۶۰ درصد ظرفیت مراکز آموزشی و علمی، ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی و کارشناسی، تعداد زیادی از قهرمانان بین‌المللی در حوزه‌های علمی و ورزشی و بسیاری از کارآفرینان برتر اقتصادی زنان هستند.

استاندار یزد در همین راستا ادامه داد: این موفقیت‌ها نشان دهنده ظرفیت‌های بی نظیر ایجاد شده در نظام جمهوری اسلامی برای شکوفایی و ایفای نقش اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان و دختران ایران است.

فاطمی در بخش دیگری از سخنان خود مجموعه برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم برای نهاد خانواده به ویژه در حوزه مسکن و جوانی جمعیت را در طول تاریخ ایران بی‌نظیر دانست.

استاندار یزد در ادامه از تمامی مادران دهه شصتی حاضر در این مراسم، بانوان تأثیرگذار استان، اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و کلیه مجموعه‌های فعال در این حوزه قدردانی کرد.‌

دکمه بازگشت به بالا