دیدار رئیس شورای ریاستی لیبی با خلیفه حفتر و صالح در بنغازی

رئیس شورای ریاستی لیبی با رئیس پارلمان این کشور و فرمانده ارتش «ملی» در شهر بنغازی دیدار و درباره آخرین تحولات روند سیاسی در این کشور بحث و گفتگو کرد. این نخستین نشست از این نوع بین این سه مسئول در شهر بنغازی است.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد المنفی، رئیس شورای ریاستی لیبی و عقیله صالح، رئیس پارلمان این کشور و خلیفه حفتر، فرمانده ارتش «ملی» لیبی طی دیداری در شهر بنغازی بر لزوم مشارکت در هرگونه کمیته‌ و مذاکراتی تنها در چارچوب ملی تأکید کردند.

آنها توافق کردند که پارلمان تمام اقدامات لازم را درباره قوانین انتخاباتی بر عهده بگیرد. این سه مسئول از نقش عبدالله پاتیلی، رئیس هیئت سازمان ملل در لیبی که از توافق‌های محلی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی حمایت می‌کند، قدردانی کردند.

محمد المنفی به محض بازگشت به طرابلس رئیس شورای عالی و نخست وزیر دولت موقت را در جریان نتایج نشست بنغازی گذاشت.

محمد المنفی در تماس تلفنی با عبدالله پاتیلی وی را در جریان نتایج نشست بنغازی گذاشت. عبدالله پاتیلی از هماهنگی المنفی با هیئت سازمان ملل در لیبی در راستای تلاش‌های مشترک برای توافقی گسترده میان تمام طرف‌های لیبیایی استقبال و بر حمایت مجدد خود از لیبیایی‌ها برای رسیدن به یک توافق درباره برگزاری انتخابات فراگیر تأکید کرد.

تلاش‌های مسئولان لیبیایی و سازمان ملل برای برگزاری انتخابات سال جاری میلادی برای حل بحران نزاع بر سر قدرت میان دولت تعیین شده از سوی پارلمان طبرق و دولت وحدت ملی با ریاست عبدالحمید الدبیبه است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا