فرهنگ و هنر

دیدار سرتیپ گلفام با خانواده شهید حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی

دیدار سرتیپ گلفام با خانواده شهید حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی

جانشین معاونت فرهنگی و جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح با خانواده شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ابوطالبی دیدار کرد.

به گزارش خبر روزانه، امیر سرتیپ ستاد، ابراهیم گلفام جانشین معاونت فرهنگی و جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح به همراه جمعی از مدیران این معاونت با حضور در منزل خانواده شهید سرافراز حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی ابوطالبی یاد و خاطره مدافعان کشور به خصوص شهدای اخیر که در سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مظلومانه با اقدام گروهک تروریستی داعش تحت حمایت استکبار جهانی، در کرمان به شهادت رسیدند را گرامی داشت و ترور انسان‌های پاک و بی‌دفاع را اوج رذالت و پستی این گروه و حامیان آنان دانست و افزود: شهادت در راه خدا موهبتی الهی برای انسان‌های شایسته است.
وی ادامه داد: شهیدان در تنگناهای مسیر پر پیچ و خم تاریخ و در فضای غبارآلود جهان، برای سعادت بشریت جان خود را عارفانه فدا کرده و خانواده‌های شهیدان پس از حماسه سازی آنان، عاشقانه با صبر و استقامت و ادامه این مسیر نورانی، همواره افتخار آفرین بوده و هستند. ما سربازان این مملکت و همه ملت به آنها افتخار می‌کنم چون الگوهای یک خانواده ایرانی اسلامی را خالصانه به تصویر کشیدند. از صمیم قلب باور داریم که این دیدارها و حضور در جمع خانواده‌های شهدا رزق و روزی معنوی ما است.
در این دیدار،همسر و فرزند شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ابوطالبی ضمن بیان دغدغه‌های فرهنگی برای رسیدن به رشد تعالی جامعه اسلامی و معرفی جلوه‌های زیبای فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرات زندگی پر افتخار شهید را مرور کردند.
در پایان مراسم به رسم ادب و احترام لوح یادبودی به این خانواده تقدیم شد.
مهدی ابوطالبی فرزند محمد و عصمت در تاریخ2/5/1337 در روستای نصرآباد از توابع شهرستان تفت متولد شد. پس از گذراندن دوران کودکی و  تحصیلات دبیرستان، برای خدمت به اسلام لباس روحانیت به تن کرده و فعالیت‌های خود را بر علیه رژیم پلید و خونخوار پهلوی آغاز کرد. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شروع جنگ تحمیلی با همان لباس مقدس روحانیت داوطلبانه به سوی جبهه‌ها شتافت و به عنوان مبلغ در عقیدتی سیاسی لشکر ۲۱ حضرت حمزه سیدالشهدا علیه السلام مشغول به خدمت شد.
وی سرانجام پس از سالها مجاهدت در راه خدا، با شروع شدن عملیات پیروزمند فتح المبین در دوم فروردین ماه 1361 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و از این دنیای تنگ و تاریک به سوی خدای خود رجعت کرد و پیکر پاکش در گلزار شهدای زادگاهش آرمید.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا