اقتصادی

راه‌اندازی سامانه‌ها باید در کنار تولید مسکن مورد توجه قرار گیرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اندازی سامانه های حوزه مسکن، زیرساخت های نرم افزاری است که در کنار تولید مسکن باید مورد توجه قرار گرفته و می تواند در ساماندهی بازار مسکن با جمع آوری اطلاعات دقیق کمک شایانی کند.

عبدالجلال ایری در گفت وگو با خبر روزانه با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت سامانه های پیش بینی شده برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که برای ساماندهی بازار مسکن با آن مواجه هستیم این بوده که در زمینه میزان تولید و عرضه مسکن و همچنین میزان خانه های خالی ابهام وجود دارد؛ به عبارت دیگر آمار و اطلاعات دقیقی در این زمینه در دست نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: تمام این ابهام ها مجلس را به این سمت سوق داد تا در این حوزه  قانون گذاری انجام دهد. در بحث تولید مسکن مجلس قانون جهش تولید مسکن را مصوب کرد. در بحث خانه های خالی نیز مجلس قانون اخذ مالیات از خانه های خالی را مصوب کرد.

نماینده مردم بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه اجاره بها نیز مجلس قانون ساماندهی بازار اجاره بها را مصوب کرد. از طرف دیگر برای رفع ابهام های موجود در آمار و اطلاعات در قوانین مصوب مجلس پیش بینی کرده است تا سامانه هایی نیز راه اندازی شود. ما انتظار داریم که دولت قانون را اجرایی کرده و این سامانه ها را راه اندازی کند. راه اندازی این سامانه های زیرساخت های نرم افزاری است که در کنار تولید مسکن باید مورد توجه قرار گرفته و می تواند در ساماندهی بازار مسکن کمک شایانی کند.

وی در ادامه تاکید کرد: مجلس بر اساس قانون مصوب خود عملکرد این سامانه ها را ارزیابی و نظارت خواهد کرد و دولت نیز برای راه اندازی این سامانه ها در تلاش است اما اکنون برای ارزیابی زود است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا