راه‌های کاربردی برای تقویت قوه‌ تفکر

هرکسی با توانایی ها و توانایی های ذهنی خود به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر تمرین و تمرین شود، بهتر از آنچه بوده و هست می شود.

به گزارش روزنامه خبر روزانه مربای مربا او نوشت: «مغز انسان اندامی عجیب و غیرعادی است. هرکسی با توانایی ها و توانایی های ذهنی خود به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر تمرین و تمرین شود، بهتر از آنچه بوده و هست می شود.

یکی از ابعادی که می تواند در مغز رشد کند، توانایی تفکر است. این یک تفکر بالا، انعطاف پذیر و سریع است که در هر شرایطی کار می کند. برای توسعه قدرت فکر، پیشنهادهای مختلفی وجود دارد، مانند تمرین سکوت و تمرکز به نام مدیتیشن. خواندن کتاب نیز راه خوبی است زیرا با افزایش دانش و آگاهی ما را در معرض جهان و دیدگاه های جدید قرار می دهد که به نوبه خود بر تفکر ما تأثیر می گذارد. فعال بودن، ورزش کردن، خوردن غذای سالم، گوش دادن به موسیقی روح نواز و خواندن شعر نیز برای ما به عنوان ملتی با ادبیات غنی نکات مفیدی است.

همه ما گاهی اوقات برای توسعه مهارت های فکری خود نیاز به انجام کارهای متفاوت داریم. مثلاً چند روز در هفته یا چند دقیقه در روز باید خودکار را برداریم و با دست مخالف نوشتن را تمرین کنیم یا شروع به خواندن کتابی با موضوعی کنیم که تا به حال برایمان جالب نبوده است. چنین کارهایی تفکر ما را به حرکت در می آورد و دریچه ای را به سوی دنیای جدیدی می گشاید که تاکنون از آن بی اطلاع بودیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا